İngiltere Premier Ligi'nde lider durumda bulunan Chelsea'nin, Earls Court Exhibition Centre'ı yaklaşık 580 milyon Euro'ya satın alarak Stamford Bridge'in kapasitesini 20 bin kişi daha arttırmayı düşündüğü bildirildi.

BBC'nin haberine göre, Chelsea Başkanı Rus işadamı Roman Abramovich'in şu anda 42 bin kapasitesi olan ve artan talebe cevap vermekte zorlanan Earls Court'taki Stamford Bridge Stadı'nın 65 bine çıkartılması için böyle bir girişimde bulunmaya hazırlandığı ifade edildi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan bir kulüp yetkilisi ise "Earls Court ve Olympia Kompleksi St. James Capital'in malıdır ve onlar bu satışa yanaşıyor" dedi.

İngiliz basınında ise Manchester United'ın yakında tamamlanması beklenen 75 bin seyirci kapasiteli yeni Old Trafford Stadı'nda, Arsenal'in de önümüzdeki sezon 60 bin seyirci kapasiteli Ashburton Grove Stadı'nda maçlarını oynayacak olmalarının Chelsea'yi benzer bir girişimde bulunmaya zorladığı ifade ediliyor.

St. James Şirketi yöneticileri Aralık ayında yaptıkları bir açıklamayla, Earls Court ve Olympia alanlarının 400 milyon pounda satışa sunulduğunu bildirmişlerdi

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 333
favori
like
share
puslukurt Tarih: 21.01.2006 11:08
İngiltere liğindeki stadlar çok güzel helal olsun ingilizlere..
Teşekkürler kurt haberin için..
serhatbey_066 Tarih: 20.01.2006 17:51
hayırlı olsun chelsea takımına