Şu sıralar ilgisini büyük oranda Windows Vista üzerinde yoğunlaştıran Microsoft, beklenen üçüncü Windows XP hizmet paketinin 2007 ortasında çıkacağını duyurdu. Microsoft, yaptığı duyuruda, hizmet paketi dahilinde nasıl özellikler olacağı ve hangi yamaların bulunacağı konusunda ise bir yorum yapmaktan kaçındı.

Microsoft, beklenen Windows XP Service Pack 3 (Hizmet Paketi 3) için çıkış tarihini açıkladı. Yeni hizmet paketi, bir önceki hizmet paketi gibi gene gecikmeye maruz kalıyor. Microsoft yetkilileri yaptıkları açıklamada gecikmenin nedeni olarak, Windows Vistanın çıkış tarihinin sarkması gösterildi. Şu an tüm ilgisini yeni Windows sürümü Vistada yoğunlaştıran dev yazılım şirketi, üçüncü hizmet paketiyle ilgili ayrıntılı açıklamayı Vista piyasaysa sürüldükten sonra yapacak.

İkinci hizmet paketinin yayınlandığı Ağustos 2004ten bu yana, yeni hizmet paketinin ne içereceği ve ne zaman piyasaya sürüleceği spekülasyonlara neden oluyor. İkinci hizmet paketi, sıradan Microsoft hizmet paketlerinden farklı olarak; kapsamlı güvenlik eklentileri, pop-up reklam engelleyici ve daha gelişkin kablosuz ağ kontrolleri gibi özelliklerle beraber gelmişti. Spekülasyonların dışında üçüncü paket ile ilgili ortak fikir ise, ikinci hizmet paketi ve Windows Vista gecikmelerine paralel olarak üçüncü hizmet paketinin de kendini geç göstereceğiydi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 467
favori
like
share
mozkaradas Tarih: 06.11.2007 19:02
hani gelen giden yok 2008 geldi
alimurat61 Tarih: 20.10.2007 00:37
bilgi için teşekkürler