Cuma, hafta sonuna en yakın gün olduğu için sevilen bir gün. Cumartesi ve Pazar ise bambaşka. Ama Pazar günü akşama doğru içinizi bir huzursuzluk kaplıyorsa, bu durum Pazartesinin gelişi ile ilgili olabilir. İşte bilinen adıyla Pazartesi Sendromunu atlatmanın yolları.

Kadınlar iş dünyasında kariyer basamaklarını hızla tırmanıyor. Yetenek, teknik bilgi, hırs ve deneyim de bu tırmanışta onların en yakın dostu ama kariyer yapayım derken günün birinde tepe taklak olmamak için bazı hataları yapmamaya özen göstermek, teknik açıdan başarılı ama sosyal açıdan zayıf olmamak gerekiyor.

Çalışanlar için hafta sonları cennet gibidir. Tüm haftanın yorgunluğunu atmak, kendinizi ailenize, arkadaşlarınıza veya sevdiğiniz hobilere adamak için en değerli zamandır. Peki ya Pazar günlerinde akşama doğru içinizi kaplayan huzursuzluk? Ertesi günün işleri gözünüzün önünde uçuşmaya mı başlıyor? O halde siz de diğer çalışan insanların çoğu gibi Pazartesi Sendromundan muzdaripsiniz. Ama korkmayın! Çünkü bu sendromu atlatabilirsiniz.

Aslında Pazartesi Sendromundan sıyrılmanın yolları çok basit. Örneğin hafta sonları kendinize ayırdığınız o bakım saatlerini, özellikle sandal ağacı, limon ve vanilya kokulu banyo köpükleriyle dolu bir küvette geçirebilirsiniz. Ayrıca yine bu kokuları yayan tütsüler, değişik şekilli ve kokulu mumlar da sizi stresten uzak tutmak ve rahatlatmak konusunda gayet başarılı.

Pazartesi gününü mümkün olduğunca güzel bir gün olarak düşünün. Nasıl olacak? demeyin. Pazartesi günü öğlen yemeğini sevdiğiniz dostlarınızla, iş konuşmalarının yapılmadığı bir ortamda yiyin. Sabah kahvaltınızı iş arkadaşlarınızla birlikte yapmak ve hatta kahvaltı sırasında müzik dinlemek de yararlı bir aktivite.

Hafta sonunu iyi değerlendirmek ve haftanın ilk gününe hazırlıklı başlamak için bir diğer yöntem de sauna. Evet, sizin Pazartesiyle başa çıkmak için iyice gevşemeye, rahatlamaya ve güçlenmeye ihtiyacınız var.

Her ne kadar pek sempatik bir gün olmasa da aslında Pazartesinin de diğer günlerden farkı yok. Dolayısıyla haftanın diğer günlerinde giydiğiniz o canlı, şıkır şıkır kıyafetleri Pazartesi günü de giyin. Mesela kırmızılar, sarılar, turuncular, yeşiller... Çekinmeyin giyin. Böylece tüm gün enerjiniz maksimum noktada olacak.

Cuma akşamı çıkarken, bitmesi gereken işleri bir sonraki haftaya bırakıyorsanız ama aklınız iş yerinde kalıyorsa, sakın eve iş götürmeyi denemeyin. Yoksa neredeyse hiç tatil yapmamış olursunuz. Yani Pazartesi günü de yorgun, bitkin ve hatta bıkmış bir şekilde işe gidersiniz. Bu nedenle bitmemiş ve yapılacak işler listesine, sadece hazırlarken bakın. Unutmayın o işler bir sonraki haftanın işleri, hafta sonunun değil. Pazartesi sabahı da güzel bir kahvaltı sonrası bu işlere başlayın.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 511
favori
like
share
FadiK Tarih: 31.01.2006 22:03
sagolasin cadikizcim
casper Tarih: 24.01.2006 15:23
pazartesi sendromunu bende yaşıyorum .en sevdiğim gün cuma en sevmediğim gn pazar-pazartesi :16: