Ramazan ayında, seccade takke den, dini kitap ve tefsirlere...dek hediyeler vererek dine hürmet gösteren bir hüviyet kazanan medya (T.V. gazete dergi...), yılın geri kalan 11 ayında islâma, Müslümanlara, Kuran Kurslarına, İmam-Hatiplere... kısaca dini olan her şeye nasıl bakmaktadır. Tarihe mal olmuş çarpıtma haberleri (31 Mart Vakasından Menemen olayına dek...) bir kenara bırakacak olursak günümüzde medyanın İslâma ve Müslümanlara bakış açısı nasıldır.
Olayları önce,medyada taraflı ve yalan olarak okuyucuya aktarılmış hali ile, dîni hassasiyeti ön plânda olan gazetelerin araştırıp buldukları, olayın asıl iç yüzünü, gerçeğini yan yana koyup okuyucuya sunuyoruz:
" DPT, tarikatçı yuvası: Hürriyetin bu haberi DGM savcısınca yalanlanıyorPTde tarikatın izi yok.
" Oruç tutmuyor diye öldürdüler: Emniyet Müdürü olayın çeteler arası bir mesele yüzünden çıktığını vurgularken vali basının olaya bakışını yadırgar.
" Namazı kaçırınca öğrenci komaya: Yeni Asırın bu haberini dayak yediği ileri sürülen öğrenci Kâmil yalanlamaktadır: Namaz yüzünden dayak yemedim.
" Azgın Şeyh: Ekip gazetesi Mısırlı bir bayan artistin fotoğrafını alarak Fatihte yaşayan sapık bir şeyh olduğunu yutturmaya çalışır.
" Uhud Kuran Kursu: Kanal Dde söz Fatoda programında söylediklerimin tamamı yalan herkesten özür diliyorum diyerek olayın düzmece olduğunu itiraf eden Kadirin önceki açıklamaları doğruymuş gibi yayınlanır.
" Öğrenci bunalım kurbanı, ölesiye dövdüler: Dayak yediği iddia edilen İmam-Hatipli Hüseyin: Derslerimi düzeltirsem yine aynı yurdu tercih edeceğim diyerek haberin yalan olduğunu söylüyor.
" Muhasebeciye şeriatçı saldırı: Cumhuriyet gazetesinin muhasebecisi Sevim hanım tesettürlü bayanlara yolda sataşır, hıncını alamaz, bir de bu yalan haberi gazeteye yazdırır.
" Şeriatçılar Kutlarımıza kıydılar: Yazarları Onat Kutları şeriatçıların öldürdüğünü manşetten iddia eden gazete bir yıl sonra katilin PKKlı olduğunu öğrenecektir.
" Şeriat kurbanı gelin: Gözcü gazetesi düğün esnasında böbrek yetmezliğinden ölen kızı babası ile evleniyormuş gibi yazıp suçu da İslâma atarlar. Halbuki damat adayı ölen kayın pederimin fotoğrafını yayınlamışlar diyerek isyan etmektedir.
" Kuran Kursunda falaka: Yeni Asır gazetesi kemik erimesi hastalığı olan Nurullahın hastane yolculuğunu kursta yediği falaka (!) ile halka duyurmuştur.
" Kuran Süper Market: Cumhuriyet, sahibinin soyadı olan Kuran adını alan markete Kuranı kullanıyorlar suçlamasında bulunurlar.
" Şûra Süresi 39. Ayetin Mealini İllegal bir dinci örgütün Şûra toplantılarında alınan bir karar olarak yazan Cumhuriyet yazarı Çetinkaya....
" Göz Nuru Vakfını adındaki Nur kelimesinden dolayı dinci vakıflar listesine koyan, Lionslar tarafından kurulduğundan habersiz yazı yazan Nail Güreli ...
" İstanbul'da pikniğe giden ve ellerindeki oyuncak tüfeklerle balonlara ateş eden insanları "irtica kampında eğitim " manşeti ile duyuran ve sadece iki günde yalan haberi ortaya çıkan Hürriyet,
" Zaten Hristiyan olan 2 kadın Türkçe olan isimlerini değiştirmek isteyince "2 kadın Hristiyan oldu "diye yazan Milliyet gazetesi....
" ......................
1450 senedir her sene hac mevsiminin tam ortasında, kurban bayramı vakti gelir. Bu, 1450 keredir böyle olurken, bundan habersiz olarak Bu sene hac mevsimi, kurban bayramına tekabül etti. diye yazan,
Yolculuk esnasında, 4 rekâtlık farz namazların 2 rekât kılındığından habersiz olup, Refahçılar Türkiye den ayrılınca namazı iki rekâta indirdiler, oda gösteriş için... diye yazan
Yüzlerce yıl önce vefat etmiş Abdulkadir Geylâni ile Ahmet er Rufai hazretleri için, 1996 yılında Rufai lideri Ahmet er Rufai ile Kadiri tarikati lideri A. Kadir Geylâni, güneydoğu Anadolu da gizlice bir araya geldi , diye yazan,
Cuma namazının, Cuma günleri her erkek Müslümana kılmanın farz olduğunu bilmeden, Irak takımı galibiyet için toplu halde Cuma namazı kıldı, ancak ne yazık ki maçı Kuzey Kore 3-2 kazandı diye yazan,
Antalya müftüsünün keçisi çalınmış iken, Müftü keçi çaldı diye yazan, ......... gazetelerin, bundan sonra İslâm ile ilgili yazacaklarına inanıp inanmamayı siz okurların vicdanına bırakıyoruz.
Size bir fasık haber getirdiği zaman onu araştırın, sonra yanlış bir hükme varırsınız da yaptığınıza pişman olursunuz (Hucurat: 6)

TEZGAHTAN YENİ ÇIKMIŞ TAZE YALANLARDAN BİR KAÇI

Sabah : 18.01.2003 :" Akfırat Şeyhliği " : Şeyhten iki cocuğu var denen kız bakire çıkar .
Hürriyet : 20.12.2003 : "Mini etekli kızı yaktılar " :Fransa'da satanist ve uyuşturucu bölgesindeki adi bir cinayeti mini etek yüzünden işlenmiş " dinsel bağnazlık " gibi sunarlar.Fransa savcısı ve Fransa kadın kuruluşları bile olayları " cinsel taciz ve istismar kurbanı ..." olarak duyururlar .
Milliyet :12.04.2004: "Geline türban için işkence " :Aile , yeminli tercüman, TF-1 televizyonu ve komşular Almanya'daki bu olayı " geçim derdi ve ailevi sorunlar" olarak açıklarken, Aile ve akrabalarında da tek başörtülü kadın yoktur .Damadın babası:" Biz Atatürk'çü bir aileyiz,.." açıklamasını evindeki Atatürk resimlerinin altında yapar...
Milliyet : 13.05.2004 : " Bak kim geliyor ? " :Açık bir kadının alınmadığı iddia edilen öğretmen evinden çarşaflı bir kadın çıkar , diye manşet yapılırken kadının sadece kestirme bir yol olarak öğretmen ecvinin bahçesinden geçtiği , öğretmen evine hiç girmediği öğrenilir.Öğretmen evine alınmayan kadının ise eksik belge ve Öğretmen evine borç taktığı öğrenilir...
Ahlaksiz infaz: İstanbuldaki patlamaların ardından Suriyeden getirilen ve kartel gazeteleri tarafından bombacı, terörist ve Katil olarak lanse edilen Hilmi Tuğluoğlu ve eşi Leyla Tuğluoğlu ile Mustafa Hız beraat etti... ( 21.06.2004 )

Amaç nedir , Kamu oyu nereye yönlendirilmek istenmektedir...? İHL, K.Kursları , başörtüsü düşmanlığı ile bir bağlantısı var mıdır bu yalan ve düzmece haberlerin...ve BİZLER SADECE BU GAZETELERİ ALMAMAKLA sorumluluktan kurtulabilmekte miyiz acaba ...!?
UYAN EY MÜSLÜMAN!

ALLAH`IN DÜSMANLARINI FINANSE ETMEYELIM!

Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 834
favori
like
share
matrakSsS Tarih: 21.05.2007 09:19
Allah razı olsun
by_ufuk Tarih: 10.03.2006 01:22
[COLOR=burlywood]Paylaşımın için çok sağol,ellerine sağlık.Bu güzel bilgiler için tekrar sağol.
Allah (c.c) razı olsun.
tarkın Tarih: 23.01.2006 13:04
bizi bilgilendirdiğin için teşekkürler arkadaşım.müslümanların uyanık olması lazım.sana katılıyorum.