Hollanda'nın NAC Breda takımında futbol kariyerini sürdüren Pierre van Hooijdonk, eski kulübü Feyenoord ile anlaştı. Feyenoord Futbol Kulübü'nden yapılan açıklamada, Hooijdonk ile dün akşam anlaşma sağlandığı ve bir buçuk yıllığına sözleşme imzalandığı bildirildi. Transfer ücreti konusunda ise bilgi verilmedi.


Hooijdonk, NAC Breda takımında kısa bir süre önce gerçekleşen çalıştırıcı değişikliğinden sonra, yedek soyunmaya başlamıştı. Takımın yeni çalıştırıcısı Cees Lok, Hooijdonk'u istemeyince kulüp yönetimi de transferini serbest bırakmıştı.

Hooijdonk, kendi internet sitesindeki açıklamasında, eski kulübü Feyenoord'a tekrar dönmekten büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Feyenoord'un çalıştırıcısı Erwin Koeman ile iyi anlaşacağını ifade eden Hooijdonk, hangi pozisyonda oynayacağını iyi bildiğini ve başarılı olmak istediğini kaydetti.

Bu sezon NAC takımında 17 maça çıkan 36 yaşındaki Hooijdonk, bu maçlarda 5 gol atabildi. Hooijdonk'un ayrıldığı NAC Breda Futbol Kulübü, geçen hafta 17 yaşındaki Türk savunma oyuncusu Aykut Demir ile 2,5 yıllık sözleşme imzalamıştı.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 354
favori
like
share
GÖRELELİ Tarih: 25.01.2006 23:34
ne diyelim hayırlı olsun.

paylaşım için teşekkürler
serhatbey_066 Tarih: 24.01.2006 20:44
hayırlı uğurlu olsun hooijdonk adına


haberin için saol