* Vazelin harika nemlendiricilerdir: Cevap gene hayır. Bu ürünler tuzak gibidir. Eğer cildiniz kurumaya meğilliyse, denize veya havuza girmeden önce vazelin sürebilirsiniz. Bu anlamda iyi bir bariyer görevi görür. Vazelin sizi sert rüzgarlardan ve soğuktan da korur ama kesinlikle nemlendiricinin üzerine sürülmelidir. Bebek yağı, bebeklerin nemli cildine sürülüp, bu nemi sabitlemek için üretilmiştir. Vazelin ya da bebek yağını nemlendirici yerine kullanırsanız, cildi bloke eder. Bunun sonucunda da cilt kendi lipitlerini ve nemini üretemez hale gelir.

* Su, cildimi kurutuyor: Cilt tipiniz ne olursa olsun, su aslında cilt için çok iyidir. Kaçınmanız gerekense, suyun cildinizde doğal olarak kurumasıdır. Bu olduğunda, su buharlaşır ve cildinizde bulunan doğal suyu da beraberinde götürür. Bu da cildinizin gerilmesine sebep olur. Yüzünüzü yıkayıp, kurular ve de uygun toniği kullanırsanız, hiç sorun kalmaz.

* Çok, her zaman iyidir: Cilt, bir üründen sadece belli miktarları kabul eder ve bunun fazlası buharlaşıp heba olur. Ürünün tamamı cilde nüfus etse, gerekenden fazlasının gidebileceği bir yer yoktur. Bu da, gözeneklerin tıkanmasına ve birikimlere sebep olur. Bu nedenle ürünü az sürün. Fazlasına ihtiyacınız varsa ekleyebilirsiniz.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 628
favori
like
share
DİDEM Tarih: 01.02.2006 12:37
haklısın bende az su tüketiyorum . içmek istiyorum ancak en fazla günde 1 litre içebiliyorum . teşekkürler
unique Tarih: 01.02.2006 02:04
tskler
FadiK Tarih: 26.01.2006 22:15
Sagoalsin caspercim cok tesekkürler bilgilerin icin
eBRuLy Tarih: 25.01.2006 15:35
sagolasin bilgilerin icin