Kilo verirken sağlığınızdan olmayın

Kilo vermenin hayati bir gereklilik olduğu açıkça ortada. Ancak kilo vermede izlenen yöntemler bazen daha yanlış sonuçlara yol açabiliyor.HIZLI KİLO VERME TEHLİKELİ
DİYET tek başına uygulandığında, kilo vermenin nedeni vücut için ciddi tehlike oluşturan yağların değil, karbonhidratların yakılması. Bu da tehlikeli sonuçlara sebep oluyor. Üstelik ağır bir diyet yapıldığında bazal metabolizma hızı yavaşlar ve böylece fazla kaloriyi daha yavaş yakar. Bu da diyetten sonuç alınmasını güçleştirir. Bu yüzden de hızlı kilo verdirdiğini iddia eden programlardan uzak durmak gerekiyor.

KANSIZLIK ORTAYA ÇIKABİLİR
BU tür ağır diyetlerde yağ kaybıyla beraber kas kitlesinde de azalma görülür. Kaslar güçsüzleşir. Ayrıca diyet bırakıldığında verilen kilolar hızla geri alınır. Tek yönlü beslenmeye dayanan ağır diyetlerde, vücut ihtiyacı olan vitamin ve mineral miktarını alamaz. Bu durumda da vücudun dengesi bozulur ve organların düzgün bir şekilde çalışması engellenmiş olur. Kandaki maddelerin de oranlarında değişmeler olur. Kansızlık problemi ortaya çıkabilir. Uzun süreli diyetlerde sürekli yorgunluk ve bitkinlik hali gözlenir.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 392
favori
like
share
DİDEM Tarih: 01.02.2006 12:35
teşekkürler tatlım.
unique Tarih: 01.02.2006 02:01
:20:yerinde bi uyari.. kilo verme hevesine kapilipta bünyeyi tamamiyla alt üst etmemeli... bilgiler icin tskler
FadiK Tarih: 26.01.2006 22:15
Sagoalsin caspercim cok tesekkürler bilgilerin icin
eBRuLy Tarih: 25.01.2006 15:43
ellerine saglik arkadasim
casper Tarih: 25.01.2006 10:53
UnutkanlıkProtein ve karbonhidratın alınmadığı, sadece meyve ve sebzeye dayanan diyetlerde, beyin fonksiyonlarında örneğin unutkanlık, konsantre olma güçlüğü gibi problemler görülebilir.