Türkiye C Grubu'nda!
İsviçre ve Avusturyanın ortaklaşa evsahipliği yapacağı 2008 Avrupa Şampiyonasının kuraları bugün saat 13:00'de Montreuxda çekildi. İkinci torbadan seribaşı olarak girdiğimiz kura çekiminde Türkiye Milli Takımı C Grubu'nde yer aldı ve rakipleri şu şekilde sırandı: Norveç, Bosna Hersek, Macaristan, Moldava, Malta ve Yunanistan oldu...


Bu arada Ümit millerimizin rakipleri belli oldu. M Grubu'nda yer alan Ümit milliler, İsrail ve Estonya-Galler maçının galibiyle mücadele edecekler.

C Grubu:
Malta
Moldova
Macaristan
Bosna - Hersek
Norway
Türkiye
Yunanistan

A Grubu:
Kazakistan
Azerbeycan
Ermenistan
Belçika
Sırbistan Karadağ
Polonya
Finlandiya
Portekiz

B Grubu:
Faroe Adaları
Gürcistan
İskoçya
Litvanya
Ukrayna
İtalya
Fransa

D Grubu:
San Marino
K.Rum Kesimi
İrlanda
Galler
Slovakya
Çek Cumhuriyeti
Almanya


E Grubu:
Andora
Makedonya
İsrail
Estonya
Rusya
İngiltere
Hırvatistan


F Grubu:
Liechtenstein
Kuzey İrlanda
İzlanda
Letonya
Danimarka
İspanya
İsveç

G Grubu:
Lüksembourg
Beyaz Rusya
Arnavutluk
Bulgaristan
Slovenya
Hollanda
Romanya

KURANIN STATÜSÜ
- Kura çekimine 2 evsahibi ülke hariç 50 ülke katıldı
- 50 ülkenin 6sı 7li, 1i 8li olmak üzere 7 ayrı torbada yer aldı
- Her torbadan birer ekip çekilip, 7 ayrı grup oluşturuldu
- Sadece 1 grup (G grubu) 8 takımdan oluştu
- 7 grupta ilk 2ye girecek 14 takım finallere kalacak
- Maçlar Eylül 2006 - Kasım 2007 tarihleri arasında oynanacak
- Puan eşitliğinde sırasıyla gol averajı, toplam gol sayısı, deplasmanda daha çok gol averajına bakılacak.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 425
favori
like
share
serhatbey_066 Tarih: 27.01.2006 17:14
inş bu grubu kayıpsız gecebiliriz
ED1 Tarih: 27.01.2006 16:03
Bu grubu okadar hafife almamamiz lazim, rakipler okadar kolay degil.
Norveç, Yunanistan, Bosna Hersek, Macaristan kotu ekipler degil..
Hadi hayirlisi.. 1. olmak istiyoruzz bu sefer. :10:
kurtjara Tarih: 27.01.2006 15:04
Milli Futbol Takımımız geçmişte bu ekiplerle yaptığı maçlarda genelde başarılı sonuçlar almasını bildi;

(A) milliler, grubun seri başı, son Avrupa şampiyonu Yunanistan ile daha önce yaptığı 7 maçın 5'ini kazandı, 2'sinde berabere kaldı, komşusuna hiç yenilmedi.

Norveç ile yaptığı 7 maçtan 3'ünü kazanan, 3'ünü yitiren, 1'inde de berabere kalan Türkiye, Moldova'yla oynadığı 6 maçın 5'ini kazandı, 1'inde berabere kaldı.

Bosna-Hersek'e tarihindeki tek maçta yenilen ay-yıldızlı ekip, Macaristan karşısında 8 randevudan 2'sini kazandı, 1'inde berabere kaldı, 5'inde yenildi.

Türk Milli Takımı ayrıca, Malta ile yaptığı 4 maçtan da galip ayrılmayı bildi.
kurtjara Tarih: 27.01.2006 13:48
Terim kuradan memnun
Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde çekilen kuradan memnun olduklarını söyledi.
Terim, grupta Türkiye, Yunanistan ve Norveç üçlüsünün dikkati çektiğini ifade ederek, "Bosna-Herseki de bunlara katabiliriz. Ne çok kötü, ne de çok iyi diyebileceğimiz bir grup oldu. Kuradan memnunuz" dedi.
Gruptaki takımları da değerlendiren Fatih Terim, "Son Avrupa şampiyonu Yunanistan ile 2006 Dünya Kupası Eleme Grubunda eşleşmiştik. Norveç, bizim gibi play-offtan dönmüş bir ekip.
Bosna-Hersek ise Dünya Kupası Finallerine gitmeyi son saniyelerde kaybetmiş. Macaristan geçmişini arayan bir görüntü içinde. Moldova yabancımız değil. Malta ile uzun zamandır oynamıyorduk, yeniden eşleştik. Türkiye bu gruptan çıkacaktır" diye konuştu.


2008 Avrupa Futbol Şampiyonası eleme grupları belli oldu. Türkiye C Grubunda yer alırken Yunanistan, Norveç, Malta, Moldova, Macaristan ve Bosna Hersek ile eşleşti. Türkiye Milli Takımlar teknik direktörü Fatih Terim'in yardımcılığını yapan Oğuz Çetin rakiplerimizi Superspor editörü Ahmet Sivaslı'ya değerlendirdi.
Avrupa'da artık kolay lokmanın olmayacağını belirten Çetin temkinli davranmaları gerektiğini belirtti. Oğuz Çetin şunları söyledi: "Her takım artık üstün taktik anlayışla oynuyor. Kendi içlerinde her takımın da güçlü yanları var. Bizim görevimiz de hem zaaflarını hem de güçlü yanlarını inceleyerek ona göre taktik anlayışımızı belirlemek. Burdan yola çıkarsak önemli olan eleme maçlarında konsantrasyonu son derece üstün tutarak her maçı ciddiye alarak oynamak. Yani Bosna, Moldova ile oynarken bile farkı gözetmeden onları bir İngiltere gibi düşünmek."
'Sanmayın ki güçsüz rakipler'
Yunanistan için " Onları yakından tanıyoruz. Daha önce de grupta eşleşmiştik. Güçlü bir ekip ama zaafları çok fazla" açıklamasını yapan Oğuz Çetin sözlerini şöyle noktaladı: "Carew'li Norveç dünya futbolunda adı olan bir ekip. Bunun yanında Bosna-Hersek, Macaristan gibi takımlar her ne kadar dünya futbolunda son yıllarda önemli başarılara imza atmıyor gibi görünüyorlarsa da son derece tehlikeliler. Biz kendi yapılanmamız içinde bu takımların herbirini yenebilecek güçteyiz. Bunu biliyoruz. O açıdan ilk önce fikstür toplantınsına en iyi şekilde hazırlanıp ona göre dönemlerimizi belirleyeceğiz. Son iki şampiyonaya katılamadık ama bu sefer mutlaka gideceğiz".

puslukurt Tarih: 27.01.2006 13:34
Bu grub'da kesin ilk 2'ye gireriz..
Ama kesinlikle 1.'lik için mücadele edeceğiz. :5: