Selülite; dengesiz beslenme, aşırı hareketsizlik, hamilelik ve menopoz dönemindeki hormon değişiklikleri neden oluyor.UZMANLAR, sağlıksız yaşam koşullarının uzun vadede, selülitin vücutta yerleşik hal almasına neden olduğunu söylüyorlar. Ayrıca stres vücudun su toplanma oranını arttırıyor. Bu da selülitlere zemin hazırlamış oluyor. Oysa tamamen geçmese de bu sorunun çaresi var. İlk başta düzenli beslenme ve spor geliyor. Ayrıca bunların yanında bazı alternatif tedavi yöntemleri de var. İşte size bazıları:

Mezoterapi
MEZOTERAPİ orta deri tedavisi anlamına geliyor. Deriye belirli açılardan birçok iğne batırıldıktan sonra bağışıklık sistemini harekete geçirme esasına dayanıyor. Damar uçlarını, özel ilaçlarla uyararak kan dolaşımı hızlandırılıyor. Duyarlı sinir uçlarının uyarılması, deri altında damar açıcı reaksiyon meydana getirir. Açılmış kılcal damar uçlarına verilen, selüliti giderici ilaçlar, doğrudan sorunlu bölgeye etki eder. Mezoterapi, sonuçlarının hızlı ve kesin olması, ilaçların küçük dozlarda kullanılması nedeniyle selülit tedavisinde, bayanlan arasında en çok tercih edilen metodlardan birisidir.

Lenfatik drenaj masajı
LENFATİK drenaj masajı elle veya lenf drenaj makinası ile uygulanıyor. Elle yapılan masaj, derinin önce hafif harekete geçirilmesini sağlıyor. Yapılan hareketler damarlardaki lenfatik akışı itiyor. Belirli noktalara parmaklarla bastırıldığında, kullanılmış lenfler atılarak yenileri oluşuyor, bu da o bölgedeki kan dolaşımının, hiç bir güç kullanılmadan hızlanmasını sağlıyor. Lenfdrenaj makinası ise, vücutta lenfatik sistem adı verilen, hücreleri besleyen beyaz sıvı dolaşımı hızlandırıyor. Ayrıca bu alet, kanda dolaşan serbest yağ asitlerin, kolayca yakabilecek hale getirilmesini sağlıyor.


Selülit masajı
SELÜLİT tedavisinde masaj oldukça önemlidir. Selülitli bir cildi aşırı bastırarak yağ hücrelerini ezmek onları yok etmeye yaramaz. Doğru bir selülit masajı yüzeyde kalmalı ve acı hissi vermemelidir. Bu tür uygulanan bir tıbbi masaj, ancak deneyimli uzmanlar tarafından gerçekleştirilebilir. Derialtı kan dolaşımını iyileştirerek, damarların çapını daraltılır. Kanın damarlarda ilerlemesinde kas kasılmalarının önemi büyüktür. Selülit damarların çapını daraltarak kanın bacaklardan düzenli olarak akmasını sağlar. Ayaktan başlayarak yumuşak ve hafif hareketlerle diz, baldır ve kalçalara kadar devam edilir.
Akupunktur
AKUPUNKTUR tek başına selülit sorununu gidermeye yeterli değildir. Ancak şişmanlıkla birlikte çoğu kez sinirsel bir faktör de söz konusu olduğundan, akupunktur iyi bir yardımcı tedaviyi teşkil edebilir. Bu yöntem, özellikle vücuttta su tutulması olayında etkili olabiliyor. Hormonal düzensizlikleri gidermek için genital noktalara, iştahı azaltmak için de oburluk noktasına uygulama yapılıyor. Ancak bazılarından duyduğumuz gibi, "akupunktura gittim, 10 kilo verdim, selülitlerimden de kurtuldum" gibi sözlere aldanarak, akupunkturdan mucize beklemek tamamen yanlış olur.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 430
favori
like
share
FadiK Tarih: 31.01.2006 18:29
cok tesekkürler bilgilerin icin caspercim
eBRuLy Tarih: 29.01.2006 10:49
bilgilerin icin tesekkürler :3: