İzlenme rekorları kıran Kurtlar Vadisi dizisinin sinema filmi Kurtlar Vadisi Irakın galası dün Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşti; elbette beklenen mahşeri kalabalıkla..

Galaya filmin başrol oyuncuları Necati Şaşmaz, Billy Zane, Bergüzar Korel, Hasan Mesud, Gürkan Uygun, Erhan Ufak ve Kenan Çoban'ın yanı sıra, Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen ve Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim de katıldı. Gecenin yıldızı Polat Alemdar namlı Necati Şaşmaz olunca, mikrofonlar havada uçuştu, kameralar çarpıştı. Galaya gelenler filmin havasına en baştan girdi. Girişe kurulan Saddam portreli, askerî jipli dekorlara, davetlileri yönlendiren komandolar ve kurt köpekli güvenlik görevlileri eşlik etti. Koltuklarına kurulup filmi seyredenler gerçekten şanslıydı, zira birçok davetli kalabalıktan dolayı kapıdan geri dönmek zorunda kaldı. Filmin başrol oyuncusu Necati Şaşmaz, bir süre gazetecilerle köşe kapmaca oynadıktan sonra soruları cevapladı. Öncelikle heyecanlıydı ve bu film gerçekten çok özel bir deneyim olmuştu. Görsel efektleriyle adından söz ettirecek filmin teknik yapısıyla ilgili olaraksa şunları söyledi: Elbette Hollywood'dan öğreneceklerimiz var. Ama onlardan öğrenip kendimizi geliştirebilir, en iyisini yapabiliriz. Biz bu filmde yapabileceğimizin en iyisini yaptık. Bundan sonra daha da iyilerinin yapılacağına inanıyorum. Başrol oyuncularından Bergüzar Korel de ilk sinema filminde büyük beklentiyle karşılaşmanın heyecanı içindeydi. Genç oyuncu, tüm ekibin kendisine yardımcı olduğunu söyleyerek, Arapça ve İngilizce konuşmaları eksiksiz yapmak dışında pek zorluk olmadı dedi. Memati rolündeki Gürkan Uygun ise filmin siyasi mesaj beklentisiyle izlenmemesi gerektiğine dikkat çekti: Burada anlatılan bu coğrafyanın hikayesidir. Burada insanî ve tarihî bir hikaye var. Onu görmek gerek.

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, galaya, dizinin son bölümünde oynayan müzisyen kardeşi Tarkan Tüzmen'le birlikte katıldı. Tüzmen, daha çok işin ticarî boyutuna dikkat çekti: Bu film, Türkiye'nin önünü açan bir film oldu. Bundan sonra sadece bir filmle değil, bütün filmlerin çekimine imkan verecek platolarla, stüdyolarla hem Türk filmlerine hem de Türkiye'de çekilecek yabancı filmlere fırsat sağlamalıyız. Tüzmen, filmin Türk-ABD ilişkilerini bozup bozmayacağına ilişkin soruya ise, Bu bir sanat eseridir. Olaya siyasi açıdan yaklaşmamak lazım. Önemli olan oyuncularımızın ve yapımcılarımızın bu kadar büyük bir iş çıkarmasıdır. cevabını verdi. Dizinin konsey heyetinden Kılıç ile Halo geceye katılırken, Süleyman Çakırın (Oktay Kaynarca) bulunmaması dikkat çekti. Alkollü içki servisi yapılmayan gecede meyve suyu ikram edildi. Kurtlar Vadisi Irak filmi, 3 Şubat'ta gösterime girecek.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 986
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 23.08.2007 06:41
paylaşım için teşekkürler ellerine sağlık
elevitli Tarih: 12.02.2006 16:24
habere teşekkürler
corleoni Tarih: 09.02.2006 23:32
yakışır
robertokazim Tarih: 03.02.2006 23:17
az kaldi izleyecegiz
Deep-blue Tarih: 01.02.2006 21:45
haber icin cok sagol abicim
kv_1903 Tarih: 01.02.2006 18:33
Tv'de Goruntuleri gordum Kurtlar Vadisine yaki$an bi gala olmus
serhatbey_066 Tarih: 01.02.2006 18:15
eline sağlık

dilem_serkan Tarih: 01.02.2006 15:08
eyvallah baba güzel olmuş
kurtjara Tarih: 01.02.2006 09:05
Burası daha uygun konu için arkadaşım, haber için teşekkürler