bir arkadaşım
kuranı kerimi sadece medreselerde öğrenmiş bunun sebebi köyde yetişmesi ve başka imkanların olmaması
okuma yazması çok az
dinine çok düşkün daha güzel kuranı kerim ve dinini öğrenmesi için ne yapmalı şimdiden cvplarınız için allah razı olsun :20:

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 467
favori
like
share
DarkAngel Tarih: 06.03.2006 19:31
s.a

öncelikle bu arkadaşın isteği varmış zaten Allah(c.c) ona yardım eder az gayret istek ve yardım yeterli siz yardım ederseniz çok iyi olur hem sevap hem yeni bir öğrenci.ne muhteşem..
Gıcık Şirin Tarih: 02.02.2006 09:49
Nasıl bir hoca tavsiye edersiniz arkadaşlar Kur'an okuyorum da tecvitli değil?.

Bu bizim değerlendirebileceğimiz ve cevabını verebileceğimiz bir soru değil malesef.
"Nasıl bir hoca?" sorusuna "Şöyle bir hoca!" diye cevap veremeyiz.
Yalnızca bu konuda bir fikir beyan edebilirim. Kendinize yararlı olabileceğinize inandığınız biri olmalı. Kur'an'ı tecvitli bir şekilde okumamk evet o kadar kolay değil ama tekrar söylüyorum ki bunun için Türkçe bilmeye gerek yok.. İstemek yeter..

Görüntülü ve sesli VCD'ler ile bu işin asla olamayacağı kanısındayım.. Takdir edersiniz ki kendi kendine çalışan bir kişinin kendisini tenkid etme şansı çok çok düşüktür..
Halaskar Tarih: 01.02.2006 19:33
Medreselerdenkastın eski usul ile öğretilen yerler mi yoksa yaz tatillerinde camilerde ufak çocukların gidip de Kur'an okuduğu tarzdan medrese mi kastınız. Öncelikle buna bir açıklık getirelim. Ve en önemlsi eğer medrese eğitimi almış ise bu arkadaş zaten gerekli tevcid kurallarını fazlasıyla öğrenmiştir. Kur'an öğrenmek için illaki Türkçe bilmek gerekli değildir.

Medrese eğitimde hem Arapça eğitim verilir gramer olarak hem de kur'an-ı Kerim okutulur Tecvid Kurallarıyla beraber. olaki medreseden kastınız camilerde alınan eğitim olsun yapacağınız piyasada Kur'an öğreniyorum adlı VCD için satılan cd takımlar vardır. Bir kişiden ders almakta zorlanıyor ise bu arkadaşımız görüntülü ve sesli olan bu kaynaklardan yararlanabilir.

Ama ben burdabaşka bir kasıt seziyorum. Bu konuyu açan arkadaşımızın maksadını anlamış değilim. Şu zamanda Kur'an öğrenmek için neler gerekli olduğundan bihaber olan bir insan var mı ki bunu bir sorgulamak lazım :20:
serhatbey_066 Tarih: 01.02.2006 16:50
yozgat/sarıkaya da yaşıyor ve nasıl bir hoca tavsiye edersiniz arkadaslar kur'an okuyorumda tecvitli değil :20:
serhatbey_066 Tarih: 01.02.2006 16:17
acaba cvblar ne olacak
Gıcık Şirin Tarih: 01.02.2006 15:00
Acaba bu arkadaşın şu anda nerede yaşıyor..
Kur'an okumayı öğrenmek için okuma yazma bilmeye gerek yok..
Ayrı bir dil zaten..
Önemli olan kendine iyi bir hoca bulabilmesinde...