Williams, 2006 sezonunda kullanacağı ve takımı yeniden zirveye taşıyacağına inandığı yeni aracının örtüsünü kaldırdı. FW28, Williams'ın son sezonda BMWyle beraberliğine son vermesinin ardından Cosworth motoruyla güçlendirilecek. Yeni araç, Williams'ın bu yıl Japon üreticiyle çalışmaya başlamasının ardından Bridgestone lastiklere azami uyum sağlamak maksadıyla tümüyle yenilenmis bir süspansiyon içeriyor.

Araç, motor kapağının arka kısmında agresif nitelikte bir bölüm bulunduruyor. Yeni araç, takımın 2005'in son iki yarışında da kullandığı, basamak hâlinde ilerleyen ön kanata sahip. Williams teknik direktörü Sam Michael, yeni araçtan beklentilerinin yüksek olduğunu söyledi.

Michael, "FW28 omuzlarında çok fazla dinlenme hissiyle meydana çıkıyor ve Williams'ı pürüzsüz bir neticeye ulaştırmalı. Formula 1'de pek çok iyi takım var ve bunlara karşı galip gelmenin yolu gayet basit: Daha hızlı bir araba dizayn etmek! FW28, Williams'ın önceki dizaynlarına nazaran daha geniş bir arka tampona sahip. Bundan maksat, aracın aerodinamik açıdan kısmen daha iyi sonuçları ihtiva eden hedeflere yönelmesi. Buna, Bridgestone lastiklere ve Cosworth V8 motora geçişin sağladığı mekanik hamleler de ilâve edilebilir. Bu, dizayn açısından çok ilginç bir araç ve inanıyorum ki 2006 gelişimleri sırasında da olay olmaya devam edecek" şeklinde konuştu.

Williams'ın kurucu ortağı Patrick Head ise, aracın farklı bir hava oluşturmasını beklediğini kaydederek, "Araç, 31 Ocak'ta Valencia pistinde ilk testlerini gerçekleştirecek" dedi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 346
favori
like
share
corleoni Tarih: 26.02.2006 11:27
paylaşım için sağol
dilem_serkan Tarih: 02.02.2006 23:02
yotumun için tşk
special27 Tarih: 02.02.2006 15:50
BİLGİLENDİRME İÇİN TEŞEKKÜRLER....