AÖF Yerel Yönetimler Programı Bölümü Dersleri - AÖF Yerel Yönetimler Programı - Açıköğretim Yerel Yönetimler Programı Bölümü - Yerel Yönetimler Programı Bölümü ÖnLisans Programı - Açıköğretimde Hangi Dersler Okutulacak
GENEL BİLGİ

Yerel Yönetimler Önlisans Programı, 1993 yılında Uzaktan Eğitim Sisteminin yeniden yapılandırılması ile Açıköğretim Fakültesi bünyesinde açılan bir programdır. Bu bölümden mezun olanlar yerel yönetim kurumlarında (belediyeler ve özel idareler) görev yapabilmektedir.
PROGRAM HAKKINDA BİLGİLER

Bu bölümde okutulan dersler yıllıktır ve bölümün öğrenim süresi 2 yıldır. Uzaktan Eğitim Sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, yılda üç kez oturumlu olarak sınavlara katılmaktadırlar. Ara, yılsonu ve bütünleme sınavı olarak gerçekleştirilen bu sınavlara öğrenciler bağlı oldukları büronun bulunduğu ilde katılırlar.

Bu bölümde okuyan öğrenciler ara, yıl sonu ve bütünleme sınavlarına girerler.

Bölümden mezun olan öğrenciler, "Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelik" hükümleri uyarınca örgün veya Uzaktan Eğitim Sistemi ile öğrenim yapan programlara dikey geçiş yapma olanağına sahiptir.

AMAÇ

Bu program, belediyeler ve özel idareler gibi yerel yönetim kurumlarının çeşitli birimlerinde çalışacak ara insan gücü yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

SUNULAN OLANAKLAR

Yerel Yönetimler Programında öğrenim gören öğrencilerin temel öğrenme materyali ders kitaplarıdır. Ders kitaplarına destek olmak amacı ile derslere ilişkin televizyon yayınları da programda yer almaktadır. Programdaki bazı temel dersler için Akademik Danışmanlık (yüzyüze eğitim) hizmeti sunulmaktadır. Öğrencilerimiz ayrıca internet üzerinden destek hizmeti alarak e-öğrenme uygulamalarından (e-kitap, e-televizyon, e-sınav, e-alıştırma ve e-danışmanlık) yararlanabilmektedirler.
1. SINIF

Genel İşletme
GenelMuhasebe
Davranış Bilimlerine Giriş
İktisadi Giriş
Genel Matematik
Temel Bilgi Teknolojileri
Hukuka Giriş
Yabancı Dil Fransızca - İngilizce - Almanca

2. SINIF

Kamu Maliyesi
İdare Hukuku
Yerel Yönetimler
Kentleşme ve Çevre Sorunları
Anayasa
Hukuku Bütçe Türk Dili
Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 9835
favori
like
share