Saçlarını uzatmak için aylarca beklemek istemeyen kadınlar 'ultratress' adlı yeni bir yöntem sayesinde 45 dakika içinde istedikleri uzunlukta saçlara kavuşabiliyorlar.

Ankara'nın önde gelen isimlerine hizmet veren Paris Kuaför, saçlara zarar vermeden, kısa zamanda uzatan yeni ürün 'ultratress'in Türkiyedeki ilk uygulayıcılarından. Paris Kuaförün ortaklarından Nejdet Koşara göre 'ultratressin uygulama aşaması oldukça basit.

Keratin kaynaktan sonra dünyada geliştirilmiş son teknoloji olan bu ürün, saçların tel kısımlarına hiçbir zarar vermeden, iç kısımlarına yapıştırılıyor. Üstelik daha sonra saçtan rahatlıkla da çıkartılabiliyor.

Normal şartlarda 2,5 ile 4,5 saat arasında değişen kaynak işleminin yerini alacak olan 'ultratress', 45 dakikada uygulanabiliyor. Ürünün renk skalası da çok geniş. 30 ayrı renk içerisinden seçim yapmak mümkün. Ancak 'ultratress' yaptırdıktan sonra dikkat edilmesi gereken unsurlar var.

Nejdet Koşar, saçın çok fazla karıştırılarak yıkanmaması gerektiği görüşünde. Ayrıca 'ultratress' aşırı sıcaktan da etkilenebiliyor. Özellikle saunadan uzak durmak, tuzlu su ve havuz suyundan saçları korumak şart.

30 cm uzunluğundaki bir saçın boyunu 60 cmye çıkartmak için yaklaşık 1-1,5 kutu 'ultratress' kullanılıyor. Bunun için 1 milyar 250 milyonu gözden çıkartmak gerekiyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 593
favori
like
share
FadiK Tarih: 02.02.2006 16:18
Sagol bilgilerin icin cadikizcim tesekkürler
casper Tarih: 02.02.2006 11:30
aslında saçını uzatamayanlar için güzel bir yöntem olabilir.Ancak çok meşakkatli.Havuza girme,denize girme,karıştırma buruşturma.Hiç bana göre değil.En güzeli insanın kendi saçları. :20:

Cadıkızcım teşekkürler bilgilendirdiğin için :70:
eBRuLy Tarih: 01.02.2006 21:39
tesekkürler canim