[COLOR=orangered]

Audi, Los Angeles Tasarım Fuarı kapsamında Nero adını verdiği yeni bir ön çalışma konseptiyle boy gösterdi.

2005 yılında çeşitli uluslararası fuarlarda tanıtılan Q7 ve S8 modeli ve Shooting Brake konseptinin Kuzey Amerika tanıtımlarını Los Angeles ve Detroit Otomobil Fuarları kapsamında gerçekleştiren Alman otomobil üreticisi Audi, bu fuar kapsamında Nero adını verdiği yeni bir ön çalışma konseptiyle boy gösterdi. Fuar kapsamında düzenlenen "LA Adventure Concept Description" adı verilen tasarım yarışmasının finalistlerinden biri olan Nero, Audi'nin California'daki Tasarım Merkezi'nin bir ürünü olmasıyla dikkat çekiyor.

Birçok otomobil üreticisinin gerek konsept gerekse yeni seri üretim model yeniliklerine yer verdiği 2006 Los Angeles Otomobil Fuarı'nda Alman otomobil üreticisi Audi, daha önce başka fuarlar kapsamında tanıttığı Q7 (2005 Frankfurt) ve S8 modeliyle (2005 Tokyo) Shooting Brake konseptinin (2005 Tokyo) Amerika kıtası tanıtımlarını gerçekleştirdi.

Bununla birlikte 2006 Los Angeles Otomobil Fuarı kapsamında düzenlenen tasarım yarışmasına California'daki tasarım stüdyosunun hazırladığı Nero isimli konsept çalışmasıyla katılan Audi, bir başka öncü çalışmasını da böylece gün ışığına çıkardı. "An LA Adventure" konulu yarışmaya her yıl olduğu gibi bu yılda Los Angeles ve dolayısıyla California civarında tasarım stüdyoları bulunan otomobil üreticileri katıldı.

Audi'nin California Tasarım Merkezi'nde çalışan Jess Harder ve Raul Cenan isimli iki tasarımcı tarafından hazırlanan Nero konsepti, Audi markasının kökenlerinden birini temsil eden Auto Union'un 1930'lu yıllardaki yarış otomobillerini andıran gotik bir yapıya sahip olmasıyla ön plana çıkıyor. Latincede "siyah" anlamına gelen Nero sözcüğünü isim olarak taşıyan konsept çalışması, aerodinamik yüzeyleri, trapezoid yapılı single frame ızgara tasarımı, gövdeye entegre gibi duran gizlenmiş tekerlek yuvaları ve yeri yakın yapısıyla ilham aldığı ataları kadar Tim Burton'ın yönettiği ve Michael Keaton'ın oynadığı Batman Serisi'ndeki füturistik Batmobile'in yeni bir yorumu izlenimi veriyor.

Karbon siyahi gövde rengi ve güçlü siluetiyle de dikkat çeken Audi Nero'nun şeffaf kaputu ise altında yatan güçlü motor hakkında ipuçları vermeye yetecek bir görüntü sergilemeye yardımcı oluyor.Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 405
favori
like
share
mainaşık Tarih: 06.03.2006 17:59
ya pardon bu arabayı uzaydamı __??? süreceyiz ben binmem bile bu arabaya neden demeyin daha ilk viraji almadan vurarım biryerlere neyse ellerine salık güzel bi paylaşım
corleoni Tarih: 26.02.2006 15:36
sağol kardes eline sağlık
Turania Tarih: 08.02.2006 15:26
bu arabaya bınmek yürek ister paylasım ıcın tesekkurler
ReiS Tarih: 04.02.2006 21:16
YanLisin var Abi Yürek İstemez Para İster :46:
kurtjara Tarih: 04.02.2006 13:06
Harika, bu arabaya binmek yürek ister :20:
ReiS Tarih: 04.02.2006 11:02