Uzak mesafelerin esir ettiği zamanların içinde kayboldum yine...Uzun zaman oldu kelimelerin içindeki anlama dokunmayalı.Şimdi öyle bir yerdeyim ki kelimeleri sıralayıp kendimi yollara koymanın telaşını yaşıyorum.
Uzun ve engelli bir yolun yolcusuyum.Yaşam karelere bölünmüş, ben hangi karedeyim bilmiyorum.Kendimi ifade ettim zannederken öyle bir noktaya geliyorum ki hiç anlatamamışım, ileri adım attığımı sanırken yerimde saymışım...Yazık demenin anlamı yok.Zamanı suçlamak,kadere bağlamak yaşananları ve sonunda kendine dönüp "sensin suçlu" demek ne kadar da hafif kalıyor.Biz ki insanın iradesine bu kadar güvenirken, doğru bir çizgide hareket etmek için mücadele verirken nedendir bu karmaşa anlamak zor...Elbette bir yerlerde hatalar yapılıyor; sanıyorum önemli olan bu hatalara ulaşabilmek.Ama yinede "insanlar neden bu kadar kötü" demekten de kendimi alamıyorum...Ben böylesi ince düşünürken, ben böylesi insandan yana olurken neden insanlar benden uzak yerlere düşüyorlar? Ben insanları her halleriyle severken neden onlar bu sevdaya başka kulplar takıyorlar ve neden herkes çok acımasız hep kendini düşünüyor? İnsanın kendine ait kimlikleri neden örseleniyor? Nedir bitip tükenmek bilmeyen hırsın kaynağı?
Sonuçta kimsenin eline bir şey geçmiyor, öfkeden,kinden, nefretten başka...Ben bu olumusuz oyunlarda rol almak istemezken hep merkezde bir yerdeyim.Hoşuma gitmiyor, istemiyorum.Yalnızlıktan yana mı kullanmam gerekiyor yaşam hakkımı artık bunu sorguluyorum...
Kendimize dönelim diyorum..Herkesi hoşgörüye,sevgiye,yaşama davet ediyorum.Bırakalım birbirimizi kırmayı, bırakalım örselemeyi...Hepimiz insanız ve istersek herşeyi yola koyabilecek güç bize bahşedilmiş.Bizim için lütuf olan bu güzelliği çirkin davranışlarla, çirkin duygularla kirletmeyelim...Ben artık sevgi dolu, kardeşce bir yaşam istiyorum.Bu yaşamda benimle olmaya var mısınız?

Mirage-Özlem

4-02-2006 cumartesi
istanbul
saat:18.47

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1273
favori
like
share
Sari Menekse Tarih: 10.03.2006 11:45
Amin !!
MiRaGe Tarih: 10.03.2006 02:47
Bu gün günlerden Cuma...Var mısınız dünyadaki tüm müslüman kardeşlerimiz için dua etmeye, yakarmaya...
Rabbim silah altında zulüm gören kardeşlerimize sabır ver!
Rabbim Tüm müslüman kardeşlerimize yardımcı ol sana açılan elleri boş gönderme!
corleoni Tarih: 05.03.2006 23:23
bu çok güzeldi adam 7 adımda tüm yaşamı özetledi keşke bizde öyle olabilsek hiç olmazsa onda yedide biri olabilsek
corleoni Tarih: 05.03.2006 23:18
paylaşım için teşekkürler
MiRaGe Tarih: 10.02.2006 01:52
Tüm düşmanlıkları geride bırakıp bir araya gelmeye var mısınız? Hazır mısınız dünya birbirini yerken bizler bir olalım, inandığımız değerlere çirkin bir şekilde saldırılırken biz kenetlenelim bir fırtına olalım, eselim üzerlerine, silelim onların oynadıkları bu çirkin komediyi...Bu gücü sergileyebilmek için birbirimizi yemeyi bırakıp var mısınız tek yürek olmaya?
Dj_SeLo Tarih: 06.02.2006 10:18
[font=Book Antiqua][color=#ff6600]Seninle Herseye Varım Ben Mirage Ablam hadi Duamızı edelim...[font=Book Antiqua]
kurtjara Tarih: 05.02.2006 21:39
Dostluk ve kardeşlik adına, iyi ve güzel hoşgörülü bir dünya adına, kötülüklerin yok olması adına..
Elimi uzatıyorum ve VARIM.. diyorum.
missx Tarih: 05.02.2006 20:50
MiRaGe
Rabbim biz inanan kullarını birbirimize düşman eyleme, bizleri yolundan ayirma...Rahmetini üzerimizden esirgeme.Bizler aciziz...Üç günlük dünya için birbirimizi kırıyoruz... Sen kimleri bibirine ısındırdın...Yüreğimizden sevgiyi,hoşgörüyü eksit etme Rabbim...AMİN
aminnnnnnnn
MiRaGe Tarih: 05.02.2006 04:13
Dünya icin, birbirimizi ezme namina üstün olmamaya calisalim bir adim geri atalim bu konuda.Gercekci olupta sevdiklerimeze gönülden bir okadardaha sarilalim.


Evet dostlar dünya zevkleri adına birbirimizi ezip geçmeyelim. Var mısınız hep birlikte dua etmeye?

Rabbim biz inanan kullarını birbirimize düşman eyleme, bizleri yolundan ayirma...Rahmetini üzerimizden esirgeme.Bizler aciziz...Üç günlük dünya için birbirimizi kırıyoruz... Sen kimleri bibirine ısındırdın...Yüreğimizden sevgiyi,hoşgörüyü eksit etme Rabbim...AMİN