Bu soğuk ve karlı günlerde büyükler kendini koruyabilir. Peki ya bebekler nasıl korunmalı? Bakın uzmanlar, anne ve babalara bebeklerini soğuktan korumak ve hasta etmemek için neler öneriyor.

Ağlamasına bile dayanamadığımız bebeklerimiz, soğuk kış günlerinde biraz daha özen istiyor. Zira kendilerini hiç bir şeye karşı koruyamadıklarından daha fazla korunmaya muhtaçlar. Peki bebeklerimizi soğuk havalarda hasta olmadan nasıl koruyacağız? Uzmanlar, "bebeklerinize bol sulu gıdalar verin, ilk 6 ay anne sütü, 6. ayı geçince ek gıdalar, portakal, mandalina gibi vitamin alabileceği gıdalar verin" diyor. Ancak bebeğin beslenmesi kadar giyimi de önemli.
Uzmanlara göre bebekler, yumuşak, soğuğu geçirmeyen giyecekler giymeli, parmakları, kulağı, ağzı, burnu sıkıca korunmalı, ayaklarına su geçirmeyen ayakkabı, yün çorapları ihmal edilmemeli. Bebeğinizi bir yere götürürken en iyi şekilde korumanın yolu, kanguru yöntemi? Uzmanlar, "bebek ebeveynlerin birinin kucağında olur ve ten teması sağlanırsa çok daha iyi korunmuş olur" diyor.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 764
favori
like
share
casper Tarih: 08.02.2006 16:45
çok sıkı giydirmek hatta soğukta dışarı çıkarmamak lazım,yazık o bebeciklere be
FadiK Tarih: 06.02.2006 23:12
Cok tesekkürler dellcim