Download : [URL]http://www.silvercomputer.com/ghost.exe
( bütün windows işletim sistemlerine uyumludur )

anlatıyorum; şimdi HDD'nin D: bölümüne koyduk bu ghost'u,istedigimiz şekildeki windows ayarları yapılır.yani demek istediğim windowsunuz sorunsuz ve çalışır durumdayken.

ms dos kısmına gelip Aynen şunları yapıyoruz :

D:ghost ( yazıyoruz )
ghost açılıyor,karşınıza bir yazı çıkıyor enter yapıyorsunuz,sonra karşınıza bir menü çıkıyor.Klavyeniz aracılıgı ile bu menüyü kullanıyorsunuz.
Sol altta görecegini ( windows başlat gibi ) bir menü göreceksiniz.Burda LOCAL'a geliyorsunuz,ve TO İMAGE 'i seçiyorsunuz.
HDD nizin tam kapasitesini gösteriyor gelen pençerede,siz burda önce enter yapıyorsunuz ( ordaki sayılar mavi oluyor enter yaptıgınızda ) sonrada TAB tuşunu kullanarak OK'e getiriyorsunuz.
Şimdi karşınıza yeni bir pençere çıktı,burda hdd lerin bölümlerini ve kapasitelerini gösteriyor.Burda image alacagını bölümü seçiyorsunuz TAB tuşunu kullanarak,mesela C: yi seçtik,enter yapıyoruz ve bekliyoruz.
Şimdi bu C: imagenı nereye kaydecegini soruyor,( ortalama 1.50 / 2.00gb yer kaplıyor dosya ona göre hdd nin bir bölümüne attın ) TAB tuşunu kullanarak,yukarda göreceginiz HDD bölüm seçme yerine getirin ve istedigini bölüme getirin.Sonrada TAB tuşunu kullanarak dosya ismi yazma yerine getirin.Dosya ismini girin ( mesela : djxp ) yazdıktan sonra TAB tuşuna basmadan,enter tuşuna basın.
Size soracak Fast / higt diye siz FAST'ı seçin,ve orda göreceginiz çubukta yükledigini göreceksiniz.Yükleme bitene kadar dokunmayın ve kapatmayın.
Contiune yazısı çıktıgında enter yapın ve dos'tan çıkın.
İmage hazır artık,dilerseniz attıgınız yerde konturol edin.

Şimdi geldi kurmaya,ihtiyacınız oldugu zaman geldi çattı,windows kurma zorunda hissediyorsunuz kendinizi.
Formatımızı atıyoruz
Hemen aynı şekilde DOS a giriyorsunuz :
D:ghost (enter )
Aynı şekilde karşınıza menü çıkıyor,şimdi burda yapacagınız,Local'a gelin,bu sefer seçicegimiz FROM İMAGE'ı seçiyoruz,(örnek verdigim dosya : djxp ) yi de seçiyoruz ve ok.liyoruz.
Ortalama olarak 10-20 dakika kadar yüklenmesi sürüyor.Yükleme bittiginde size yazıyor.
Dostan çıkın ve artık herşeyiniz eskisi gibi tertemiz ve istediginiz gibi.

not. teşekkür etmeyi unutmayalım
not. süper bir deha artık formata son

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 888
favori
like
share
cdroyger Tarih: 18.01.2008 00:04
paylaşım için teşekkürler karrdes yararlı bir şeye benziyor.
turkbey Tarih: 13.01.2008 09:40
tsk sağolasın ıse yarıyor acronısde fena degıl ama
pcmy Tarih: 07.01.2008 02:09
güzel paylaşım teşk
alper_dulger89 Tarih: 07.02.2006 18:20
iii bi programa benziyo teşekkürler ama bi bilgisayardan tam performans alabilmek için zamanı geldiğinde format atmak gerekmez mi???