3 Boyutlu Windows'unuz Olsun

--------------------------------------------------------------------------------

SphereXP, Microsoft Windows 2000 ve XP ile çalışan 3 boyutlu masaüstü ortamıdır. SphereXP aktif olduğunda tüm masaüstünüz değişir ve 2D'den 3D'ye geçiş yaparsanız. Windows pencerelerini istediğiniz gibi taşıyabilir ve döndürebilirsiniz. Pencereleri istediğiniz gibi büyültebilir ve küçültebilirsiniz. Hatta farklı pencereleri birbirlerinin içerisinden geçirebilirsiniz. SphereXP programın resmi sitesi [URL]http://www.hamar.sk/sphere/ adresidir.

SphereXP programı yaklaşık 1,5 MB ve tamamen ücretsiz. Hemen hemen her konfigürasyonda çalışabilir. Çok büyük bir yük getirmiyor. Kullanımı kolaydır. Tek şartı çalışacağı bilgisayarda .NET Framework kurulu olmalı. Eğer bilgisayarınızda .NET Framework yoksa ve kurmak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz. SphereXP programını indirmek içinse [URL]http://www.komunikacia.sk/sphere/SphereXP.0-85.exe linkine tıklamanız yeterlidir. Programı çalıştırdığınızda [URL]http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=en
adresindeki Microsoft.Net Framework 2.0 ı yüklemenizi isticektir.
Dikkat etmeniz diğer bir önemli nokta SphereXP'nin henüz BETA olmasıdır. BETA olarak dağıtılan programların potansiyel bir risk taşıdığını, bilgisayarınıza zarar verebileceğini unutmayın. Sorumluluk tamamen size aittir.

Kullanımı basit demiştik. Gerçekten de öyle. Programı çalıştırdıktan sonra hemen 3D'ye otomatik geçiyor. Farenizin sağ tuşuna basın ve fareyi ileri geri yapın. Bu işlem pencereyi küçültüp büyültür. Şimdi de herhangi bir pencereye bir kez tıklayın Yani aktif hale getirin. Sonra klavyeden Ctrl tuşuna basılı tutun ve fareyi istediğiniz gibi hareket ettirin. Bu işlem de pencereleri istediğiniz gibi döndürebilmenizi sağlar. SphereXP'den çıkmak için herhangi bir yere sağ tıklayın. Açılan menüden ilk önce Exit daha sonra Yes deyin. Herşey eski haline geri dönecektir.

Program henüz 1.0 versiyonunda bile değil. Fakat gelecek için ümit vadediyor. Çok daha iyi olacağından şüphem yok. Yalnız 3D'ye geçtikten sonra ekrandaki simgelerin ve pencerelerin görüntü kalitesi oldukça düşüyor. Ayrıca pencerelere not alamıyorsunuz. Bu eksiklerin dışında kesinlikle denemesi gerekn bir yazılım. Keyif alacağınızdan eminim.

İpucu
SphereXP aktif olduğunda kendi özel duvar kağıdını kullanır. Programla beraber başka duvar kağıtları da kullanmak için [URL]http://www.hamar.sk/sphere/wallpapers.htm adresine girebilirsiniz. İndirdiğiniz duvar kağıtlarını C:\Program Files\SphereXP\background klasörüne açmalısınız.


SphereXP web sitesindeki ekran görüntüleri ve videolar
[URL]http://www.hamar.sk/sphere/screenshots.htm adresinden daha fazla ekran görüntüsüne bakabilir ve videoları bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Ben en güzel ekran görüntülerinden birkaçını buraya önbilginiz olsun diye, SphereXP'nin nasıl birşeye benzediğini görün diye ekledim.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 790
favori
like
share
operatör28 Tarih: 20.06.2008 20:09
emegine leine koluna saglık
by_KaRizMa Tarih: 22.03.2008 18:07
eline salik kardes bi bakalim
yusuf ali Tarih: 22.03.2008 15:39
güzel program insallah ise yarar
bilalozkan7 Tarih: 07.03.2008 15:59
hemeb bakıyorum
mithaterdem Tarih: 04.03.2008 17:23
bu program bilgisayarı yavaşlatıyormu
taylan62_ Tarih: 14.08.2007 16:58
SELAMLAR GÜZEL PROGRAM
alper_dulger89 Tarih: 07.02.2006 18:10
teşekkürler inşallah bi şeye benziyodur