arkadaslar diger mesajimdada yazdigim gibi aslinda burda önce mehmetzengin arkadasinda benden önce main-boarda ekledigi Bir A$k hikayesini yazdim ama mehmetzengin abinin yazdigini görmemisim diye sildim bende Hincal abinin diger bi yazisini paylasiyorum insallah bana kizmaz..

Anahtar..Bu ne anahtar sözcüktür,ya$amda...
Anahtar sözcügünü ilk düsündügümde 60´li yillardi ve ben üniversitedeydim.
Düsündüren bir filmdi.Anahtar..The Key!..
Sophia Loren bir italyan kizini oynuyordu.Evinin anahtari bir sava$ gemisi kaptanindan ötekine devroluyordu hep.Dönülmesi cok güc bir görev icin denize acilan kaptanin anahtari,yeni kaptana geciyordu.
Atilla(hincal abini samimi arkadasi) daha iyi hatirlar.Kaptanlar mi birbirlerine devrediyorlardi anahtari.Yoksa onlarin ölüme gittigini bilen Sophia mi,her yeni gelen kaptana bu ölümler dünyasinda bir kisa mutluluk yasatmak icin kendi veriyordu bilmem.
Bildigim, anahtari kullanan hem evin hem Sophia´nin sahibi oluyordu.
Yani anahtar müthis bir simgeydi.....
iki insanin yasamlarini birlestirmesine neden ´´evlenmek´´ demisiz?
Evlenmek,cünkü,evin anahtarinin iki olmasi..Anahtar,evin iki sahibi oldugunun simgesi..Evlenmenin simgesi..Yani alyanstan(yüzük yani) cok daha anlamli aslinda.
Anahtari veridnizmi,´evli´siniz demektir.Belediye Ba$kani onasin,onamasin.
´´Her eve gelisimde kapiyi anahtarla acmaktan yoruldum,´´ demistim.´´Ne güzeldir zili calmak ve size birinin kapiyi acmasi..´´
Bunu saglamak icin anahtari bir baskasina vermeniz gerekir.Ki gelsin sizden önce eve.Evi isitsin.Simsicak yapsin.Yuva yapsin.Kapiyi caldiginizda ko$sun,kucaklasin kapida sizi.
Mutluluk tariflerinden biri bu mu acaba?..
Birisini bulursunuz.
´´i$te bu!´´ dersiniz.
Anahtari verirsiniz. Bu özgürlügünüzü terk edisiniz anlamina gelir.Bu yüzük vermeden de öte bir sadakat yeminidir.
Anahtar vermek,´´ Canin ne zaman isterse gel.Bu evde seni üzecek tatsiz bir sürprizle karsilasmayacaksin,´´ demektir.
O andan itibaren anahtari verdiginiz özgürdür artk,siz kendinizi baglarken.istedigi zaman gelir ve istedigi evi bulur.Bulacagindan emin olarak.
Özgürlügünden vazgecmesi insanin hayatta yapacagi en büyük fedakarliktir...ve bu büyük fedakarlik sizide beklentilere iter tabii.
Gecenin bir vakti evin önünde,arabanizdan inerken,evin isiklarini yanik bulmayi istersiniz.Sadece bunu istersiniz.´´Evde biri var.Kapiyi caldiginizda keyif cigliklari atarak kosacak,boynunuza sarilacak,´´ diye düsünürsünüz,Isigi gördünüzmü,sokagin ayazini yasamazsiniz bile..Öylesine isitir icinizi camlardan sizan lo$ i$ik demetleri..
Bu anahtarin en mutlu anidir.Ama her zaman böyle olmaz..
365 gün beklersiniz.Bitmez günler,bitmez geceler beklersiniz. Her eve yaklasidiginizda o i$iklari görmek istersiniz pencerelerde..Bulamazsiniz...
Karanlik..Hep karanliktir kahrolasi camlar..O anahtar kullanilmaz..Siz her an kullanilacakmis gibi yasadiginiz halde..Umutsuzca bekleyerek..Siz verdiginiz anahtara teslim olmu$sunuzdur.O,anahtarla özgür...
Sonra bir gün sabriniz ta$ar..
´´Ver anahtarimi geri´´ dersiniz.
´´Ver anahtarimi geri..´´
Gencler!..
Her ya$tan gencler!..
Size en büyük agabey tavsiyesi..Sakin ola anahtarinizi kolay kolay kimseye vermeyin..Nasil olsa gelmeden önce telefon ediyor.O zaman anahtara ne gerek var?
Anahtarinizi birisine vermek,yasam düzeninizi tepetaklak etmektir.Hayattaki en büyük fedakarliklardan biridir,insanin yasamini birisi icin tepetaklak etmesi..
Anahtari verdinizmi,kendi hayatinizi degil,onunkini yasiyor olursunuz aslinda..
Anahtar,sevgiliye en büyük armagandir.Cünkü hayatinizin en büyük fedakarligidir,evinizde özgürlügünüzden vazgecmek...
Büyük fedakarliklar,büyük beklentilere sebep olur..
Karsilanmayan beklentiler de iliskilerin sonunu getirir.
O zaman..
Anahtariniz sizde kalsin.Kapiyi calinca acarsiniz...Caniniz isterse acarsiniz! O cani isteyince geliyorsa..
Saglikli bir iliski icin..
O ne kadar özgürse,siz de o kadar hür olmalisiniz..

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 604
favori
like
share
ozlems_o Tarih: 20.02.2006 00:05
ellerine sağlık