Fazla vakit harcamadan amacınıza uygun biçimde giyinip evden çıkmak için gardırobunuzu çok iyi düzenlemeniz şart. İşte size bu konuda işinize yarayacak birkaç öneri...


Ne kadar geniş bir gardırobu olursa olsun, giyecek bir şeyler bulmak genelde her kadının derdidir. Hele hele bu bahsettiğimiz seçimler, yatağınızın üzerine uçarak kendiliğinden yan yana dizilmiyorlarsa, ne giyeceğinize karar vermek hep gereksiz yere uzun bir zaman alacaktır. Ve de tabii, mükemmel bir dolap düzeniniz yoksa. Bu dolap işi de zordur. Dolap düzenlemek, dolaba sığdırmak gibi işleri hallettiğinizi varsayalım. Yine de her kadının rüyası olan;
1) açınca hem tertipli olacak

2) hep öyle kalacak

ve 3) en önemlisi, size kolay seçim yapmanızı sağlamak için tüm hazinenizi göz önüne serecek bir gardırop düzenlemesi yapmak için mimari bir dehaya ihtiyaç vardır. Hani şu eski filmlerde vardı; Audrey Hepburn tiplemeleri rüya gibi bir gardırop odasının içinde döne döne dans eder, hatta aynı anda bir düğmeye basınca elbiselerin sergilendiği raflar yer değiştirirdi.

Tracee Ellis Ross, Diana Ross'un aktris olan kızı, annesinin 60'lardan 80'lere giydiği tüm sahne kostümlerine sahipmiş. Ayrıca kıyafetlere olan aşırı düşkünlüğünden dolayı gardırobunu düşünmek bile istemiyorum. Ama bu kadın kendini dolabına adamış; sahip olduklarını aynı anda görüp takımlayabilmek için hem muhtemelen küçük olmayan evinin bir odasını dolap odası yapmış hem de elinde cetvelle ayakkabılarını milimetrik hesaplarla yerleştirmiş.

Kadınların bu derdine deva olmak için tasarlanan çeşitli ürünlerden de faydalanmış. Size de tavsiye ederim...

Çizme ve botlarınızı boylarına göre ayırın. Ters koyarsanız, topuk yüksekliğini kolayca görebilirsiniz. Gündüz veya gece seçimlerinize yardımcı olacaktır. Hemen alt kata da çantaları bitişik düzen dizerseniz takılmamak daha kolay olur. Metalden bir ayakkabılık mükemmel bir çözüm getirir.

Jean'lerinizi ve aynı tip pantolonlarınızı üst üste katlamak yerine yan yana asın. Böylece hepsinin kesimini ve paça boyunu kolayca görebilirsiniz (Özellikle seneler önce aldıklarını atamayanlardansanız hepsinin tipini hatırlamak işinize gelecektir).

Askılarınızın boyutunu mümkün olduğu kadar küçük tutun ki kendileri fazla yer kaplamadan giysilerinizi sergileyebilsinler. Ayrıca bazılarının omuz yerlerini sünger, vatka ile kaplarsanız giyinmeden önce bir de omuzlara ütü yapma derdinden sizi kurtarırlar.

Takılarınızı da göz önünde tutmak ama yer kaybetmemek istiyorsanız içi görünen küçük kutuları üst üste koyabilirsiniz. Aynı formül makyaj malzemeleri için de hoş olur.

Odanızın herhangi bir yerine koyacağınız yürüyen askılık dolabınıza sığmayan ama sık kullandığınız giysileriniz için ayrıca işinize yarayacaktır.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 528
favori
like
share
DİDEM Tarih: 25.02.2006 21:25
benim gardorabım daima düzgündür.
FadiK Tarih: 23.02.2006 17:22
tesekkürler ececim
casper Tarih: 12.02.2006 21:09
önemli elbiselerin düzenli olması
missx Tarih: 12.02.2006 20:50
valla övünmek gibi olmasın ama benim gardrobum her zaman düzenlidir..çünki benim düzen takıntım vardır..
sağol canım bilgiler için :70:
eBRuLy Tarih: 12.02.2006 19:18
tesekkürler
inci kız Tarih: 12.02.2006 15:06
bilgilerin için teşekkürler arkadaşım