Futbolda 1 Ocak günü başlayan ara transfer dönemi, bugün çalışma saati bitiminde tamamlandı. Liglerde yer alan takımlar, bu dönemde anlaştıkları oyuncularla kiralık olarak veya bonservisini alarak sözleşme imzaladılar.

Birinci Süper Lig'de, 1 Ocak-1 Şubat tarihleri arasında yapılacağı açıklanan, ancak 10 günlük bir uzatma ile bu akşam sona eren ara transfer döneminin en faal kulübü, 11 futbolcuyu renklerine bağlayan Trabzonspor oldu.

41 gün süren transferde, Fenerbahçe suskunluğunu bozmazken, mali kriz nedeniyle sorunlar yaşayan Galatasaray, yalnızca Emre Aşık'ı kadrosuna dahil etti. Beşiktaş ise gönderdiği 8 futbolcusunun yerini 2'si yabancı 4 oyuncu alarak doldurmaya çalıştı.

Bu arada Futbol Federasyonu yetkilileri mesai saati bitmesine rağmen kulüplerin noter kanalıyla yapacakları sözleşmelerin de kabul edileceğini belirttiler.

Ligde ara transfer döneminde futbolcu trafiği takımlara göre şöyle gelişti:


FENERBAHÇE:

Gelen: Yok

Giden: Yok


GALATASARAY:

Gelenler: Emre Aşık (Beşiktaş)

Gidenler: Altan Aksoy (Çaykur Rizespor), Suat Usta (Antalyaspor), Arda Turan, Zafer Şakar (Vestel Manisaspor)


BEŞİKTAŞ:

Gelenler: Tomas Jun (Trabzonspor), Deivson Rogerio Da Silva (Corinthians), Aydın Karabulut (Hertha Berlin), Gökhan Güleç (Gaziantepspor)

Gidenler: Ailton Goncalves Da Silva (Hamburg), Souleymane Youla (Metz), Daniel Gabriel Pancu (Rapid Bükreş), Adem Dursun, Veysel Cihan (Gaziantepspor), Güven Kocabal (Kayseri Erciyesspor), Ramazan Kurşunlu (Diyarbakırspor), Emre Aşık (Galatasaray)


TRABZONSPOR:

Gelenler: Ardijan Djokaj (Kızılyıldız), Fatih Akyel (PAOK), Milan Stepanov (FK Vojvodina Novi Sad), Ömer Rıza (Denizlispor), Ali Güzeldal, Ergin Keleş (Akçaabat Sebatspor), Ahmet Şahin (İstanbul Büyükşehir Belediyespor), Ferhat Çökmüş (Bern), Aykut Akgün, Emrah Kol (Altyapı), Sefa Türkmen (Bayburtspor)

Gidenler: Emrah Kol, Burak Keskin (Sarıyer), Fabiano Eller dos Santos (Internacional), İbrahim Ege, Mehmet Yılmaz (Denizlispor), Özgür Bayer, Kürşat Duymuş (Ankaraspor), Tomas Jun (Beşiktaş), Volkan Bekiroğlu, Emrah Eren (Malatyaspor), Emre Aygün (Yozgatspor), Hasan Sönmez (Akçaabat Sebatspor)


ANKARASPOR:

Gelenler: Kürşat Duymuş, Özgür Bayer (Trabzonspor), Adam Petrous (Sparta Prag), Cem Yanık (Diyarbakırspor), Hakan Arıkan (Kocaelispor)

Gidenler: Şenol Yavaş (Kayseri Erciyesspor), Savaş Bahadır (Sakaryaspor), Mehmet Ali Tunç (İstanbul Büyükşehir Belediyesi), Molnar Balasz (Zalaegerszegi), Emre Köksal (Kocaelispor), Ümit Aydın (Antalyaspor), Mehmet Gelişgen (Anadolu Üsküdar 1908 Spor)


ANKARAGÜCÜ:

Gelenler: Erman Güraçar (Gaziantepspor), Ahmet Belal (Konyaspor), Ali Ölmez (Altay), Elvir Baliç (Serbest), Aytekin Viduşlu (İstanbulspor), Hakan Gedik (Etimesgut Şekerspor), Ivailo Rumenov Petkov (FC Kuban Krasnodar)

Gidenler: Evren Turhan (Malatyaspor), Deniz Kolgu (Sakaryaspor), İsmet Taşdemir (İstanbulspor), Faruk Namdar (Mardinspor), Gökmen Barış (Elazığspor), Hakan Acar, Hüseyin Demirbaş (İnegölspor), İbrahim Akyüz, Mustafa Soydaş (AB Kızılcahamam Belediyespor), Zafer Özgültekin (Kayseri Erciyesspor), Jean Paulo Batista (Serbest), İlhan Mansız (Serbest)


GENÇLERBİRLİĞİ:

Gelenler: Eren Aydın (Malatyaspor), Engin Baytar (İstanbul Maltepespor), Christophe Lepoint (Belçika), Dawid Solomon Abwo (Nijerya)

Gidenler: Christian Jardler (İsveç), İgor Bogdanoviç (Debrecan), Sertan Eser (Malatyaspor), Hasan Uğur (Çaykur Rizespor), Yertek Evren Başaran (Bucaspor), Ferhat Odabaşı, Gökhan Gönül (Gençlerbirliği ASAŞ Spor), Hakan Demir (İskenderun Demirçelikspor)


MALATYASPOR:

Gelenler: Zdenik Senkerik, Tomas Michalek (Fk Jablonec), Jiri Masek (Fk Teplice), Sertan Eser (Gençlerbirliği), Evren Turhan (Ankaragücü), Serdal Poyraz (Denizlispor), Emrah, Volkan (Trabzonspor)

Gidenler: Mehmet Albayrak (Karşıyaka), Berk Sarıtaş, Güngör Tuğcu (Alanyaspor), Ramazan Kahya, Taner Demirtaş, Mehmet Budak (Sakaryaspor), Eren Aydın (Gençlerbirliği), Eberti Maques de Toledo, Cristiano Francisco Grigulo (Serbest), Jean Emmanuel Effa (Fransa), Okan Yılmaz (Konyaspor)


DİYARBAKIRSPOR:

Gelenler: Muhammed Ali Kurtuluş (Sivasspor), Elyasa Süme (Samsunspor), Ermin Rakoviç (NK Domzale), Mikiç Borislav (Zeleznik), Oktay Derelioğlu (Hazar Lenkeren), Ender Alkan (Denizlispor), Metin Aktaş (Kayserispor), Ali Sakal (Giresunspor), Barış Ataş (Altyapı), Ramazan Kurşunlu (Beşiktaş)

Giden: Serdar Samatyalı (İstanbulspor), Oğuz Dağlaroğlu, Atilla Birlik (Sivasspor), Hasan Özer (Antalyaspor), Cem Yanık (Ankaraspor), Murat Yiğiter (Kocaelispor), İgor Jançevski (Serbest), Sami Gitari (Nanci), Tolga Doğantez (Samsunspor), Serkan, Erkan Öztürk (Gaziantep Büyükşehir Belediyespor)


GAZİANTEPSPOR:

Gelenler: Adem Dursun, Veysel Cihan (Beşiktaş), Serkan Özsoy (Vestel Manisaspor), Sofıene Melliti Paltava (Tunus), Snıhgayı Koandera (Zimbabwe)

Gidenler: Gökhan Güleç (Beşiktaş), Abdel Fahmi (Fransa), Georgi Ivanov (Serbest), İlhan Özbey (Kayseri Erciyesspor), Erman Güraçar (Ankaragücü)


SAMSUNSPOR:

Gelenler: Dejan Maksij, İbrahima Guaye (CSKA Sofya), Tolga Doğantez (Diyarbakırspor), Tamer Tuna (FC Tarek), Ceyhun Eriş (Konyaspor), Mehmet Polat (Çaykur Rizespor), Sefa Aksoy, Samet Kılıç (Samsunspor), Murat Doymuş (Maınz), Soner Deliismail (Gazi Belediyespor)

Gidenler: Kais Ghodhbane (Konyaspor), Ali Akdeniz (Kayseri Erciyesspor), Elyasa Süme (Diyarbakırspor), Ali Uyanık (Serbest), Yordan Petkov (Bulgaristan), Fatih Özer (Yıldırım Bosnaspor), Ertan Aktepe (Adana Demirspor), Muzaffer Taşkın (Orduspor)


KONYASPOR:

Gelenler: Kais Ghodhbane (Samsunspor), Okan Yılmaz (Malatyaspor), Jobanny de Jesus Rivero Gomez (FC Caracas), Tayfun Seven (Antalyaspor), Eray Birniçan (Yıldırım Bosnaspor), Gökhan Çakır (Mecidiyeköyspor)

Gidenler: Ceyhun Eriş (Samsunspor), Levent Kartop (Denizlispor), Vladimir Vasili (Serbest), Ahmet Belal (Ankaragücü), Volkan Al (Kartalspor)


KAYSERİSPOR:

Gelenler: Cem Kargın (Kayseri Erciyesspor), Enver Işık (Göztepe), Bora Rıza Kalyon (FC Baden), Engin Cicem (Borussia Mönchengladbach), Sezer Sezgin (Beşiktaş), Veysel Aksu (Bursa Merinosspor)

Gidenler: Mehmet Menderes Önkuzu (Zonguldakspor), Altan Güneş (Etimesgut Şekerspor), Bülent Karaman (Kocaelispor), Metin Aktaş, Reşad Sadıqov (Serbest)


KAYSERİ ERCİYESSPOR:

Gelenler: Ali Akdeniz (Samsunspor), İlhan Özbey (Gaziantepspor), Şenol Yavaş (Ankaraspor), Lucien Mettomo (FC Kaıserslautern), Junivan Soares De Melo (Turan), Zafer Özgültekin (Ankaragücü), Güven Kocabal (Beşiktaş), Mehmet Fatih Karaca, Ali Türkan (Altyapı)

Gidenler: Cem Kargın (Kayserispor), Aydın Yıldırım (Gaziantep Büyükşehir Belediyespor), Güven Yılmaz (İstanbul Büyükşehir Belediyesi), Julio Cezar (Brezilya), Mamadou Seck (Fransa), Burak Akdiş (Bursaspor), Mehmet Ayaz (Sakaryaspor)


DENİZLİSPOR:

Gelenler: Mehmet Yılmaz, İbrahim Ege (Trabzonspor), Ahmet Çağıran (Diyarbakırspor), Levent Kartop (Konyaspor), Selahattin Kınalı (Karşıyaka), Onur İçli (Kayseri Erciyesspor), Alex Alves (Botofago), Alessandro Andrade De Oliveira (Figverense), İsmail Konuk, Murat Korkmaz (Altyapı)

Gidenler: Ömer Rıza (Trabzonspor), Serdal Boyraz (Malatyaspor), Radek Dosoudil (Çek Cumhuriyeti), Selim Teber (Serbest), Ender Alkan (Diyarbakırspor), Barış Bakır, Sultan Yıldız (Akçaabat Sebatspor).


ÇAYKUR RİZESPOR:

Gelenler: Altan Aksoy (Galatasaray), Aydın Kuzu (Göztepespor), Hüseyin Bak (Göztepespor), Hasan Uğur (Gençlerbirliği), Gustave Victoria (Millonarios)

Gidenler: Saffet Akyüz, Murat Salar (Altay), Yüksel Babayiğit (Marmaris Belediyespor), Fatih Gültekin, Serkan Şen (Aydınspor), Soner Eser (Yeni Ereğlispor), Cafercan Aksu (Galatasaray), Durmuş Bayram, Tarık Divarcı (Serbest), Mehmet Polat (Samsunspor)


VESTEL MANİSASPOR:

Gelenler: Arda Turan, Zafer Şakar (Galatasaray), Lukas Zelenka (Sparta Prag), Filip Holosko (Libereç), Selçuk İnan (Çanakkale Dardanelspor), Ufuk (Altay), Tuncay Süren, Egemen Gençalp, Emre İşçiler (Altyapı)

Gidenler: Fabio Duarte (Brezilya), Murat Özkan, Özgür Vurur (Elazığspor), Mehmet Akdemir, Ahmet Kolcu (Çanakkale Dardanelspor), Zoltan Böör (Macaristan), Miguel Sandro (Portekiz), Akın (Altay), Mahmut Yılmaz (Almanya)


SİVASSPOR:

Gelenler: Oğuz Dağlaroğlu, Atilla Birlik (Diyarbakırspor), Muharrem Uz (Elazığspor), Fatih Tutar (Kocaelispor), Cem Can (İstanbulspor), Ünal Demirkıran (VSR Aalen), Serkan Karaduman (KV Geel)

Gidenler: İlhan Ummak, Mehmet Yıldız (İstanbulspor), Vedat Kaburtu (Mardinspor), Yusuf Peken (Yozgatspor), Ertuğrul Arslan (Bursaspor), Muhammed Ali Kurtuluş (Diyarbakırspor).

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 546
favori
like
share
corleoni Tarih: 24.02.2006 11:11
sağol kardes
BURSALI1963 Tarih: 18.02.2006 08:41
Butun takımları tebrık edıyorum...
Turania Tarih: 14.02.2006 14:30
haberın ıcın saol arkdasım butun takımlara hayırlı olsun iyi ve dürüdt oynuyan şampiyonluğu kazansın :10:
serhatbey_066 Tarih: 13.02.2006 11:49
haberin için saol ustad
serko Tarih: 12.02.2006 21:57
haber icin tesekürler
puslukurt Tarih: 12.02.2006 12:24
Haber için teşekkürler ustat..
ReiS Tarih: 11.02.2006 00:30
bütün Takımlara HayirLi oLsun

Haber icin saoL üstat