Bu hafta 'Bir Geyşanın Anıları'nın da aralarında bulunduğu altı yeni film gösterime girdi.

Rob Marshall'ın yönettiği 'Bir Geyşanın Anıları' adlı filmde Gong Li, Ziyi Zhang, Ken Watanabe rol alıyor.

Dram-romantik türündeki film, Arthur Golden'ın 32 dile çevrilen romantik destanı 'Bir Geyşanın Anıları'ndan beyazperdeye uyarlandı.

Hikaye İkinci Dünya Savaşından bir yıl önce, Japon bir kız çocuğunun bir geyşa evinde hizmetkar olarak çalışmak üzere ailesinden kopmasıyla başlıyor.

Nejat İşler'li 'Çalıntı Gözler'

Radoslav Spassov'un yönettiği 'Çalıntı Gözler'de Nejat İşler ve Vesala Kazokova rol alıyor.

Dram-romantik türündeki filmde 1985 sonbaharında Todor Jivkov başkanlığındaki Bulgar hükümeti, ülkede yaşayan Türklerin isimlerini değiştirip asimilasyona uğratmayı amaçlayan Diriliş Süreci adlı gizli bir operasyon başlatır.

İsminin değiştirilmesine karşı çıkan Türk öğretmen Ayten, askerlerin müdahale ettiği bir eylem sırasında kaza sonucu kızını kaybeder.

Kazaya neden olan Bulgar asker Ivan ile Ayten, olayın etkisiyle büyük bir şok geçirip hafızalarını kaybederler. Aynı hastaneye yatırılan Ivan ile Ayten kısa bir süre sonra birbirlerine aşık olur.

'Dabbe' de gösterimde

Hasan Karacadağ'ın yönettiği 'Dabbe'de Ümit Acar, Kaan Girgin ve Serdar Özer rol alıyor.

Korku türündeki filmde dünyada aniden yayılan nedensiz intihar vakaları, ABD'den başlayarak, Türkiyeye sıçrar. 'Dabbe', kutsal kitaplardaki kıyamet alametlerinden yola çıkarak, interneti bir korku nesnesi olarak kullanıyor.

'Jarhead' de vizyonda

Sam Mendes'ın yönettiği filmde Jake Gyllenhaal, Peter Sarsgaard, Jamie Foxx rol alıyor.

Dram - savaş türündeki filmin konusunu, üç kuşaktan bu yana asker olan bir aileden gelen Anthony Swofford'ın Birinci Körfez Savaşı'nda Suudi Arabistan'da yaşadıkları oluşturuyor.

Joaquin Phoenix 'Sınırları Aşmak'ta

James Mangold'un yönettiği filmde Joaquin Phoenix, Reese Witherspoon ve Ginnifer Goodwin rol alıyor.

Biyografi-dram türündeki film Country müziğin dev ismi Johnny Cash'in gençlik yılları ekseninde folk şarkıcısı June Cartar'a olan aşkını beyazperdeye taşıyor.

'Umut Güzeldir' de vizyonda

Patricia Ferreira-Chus Gutiérrez'in yönettiği film belgesel türünde.

Vicenta NDongo'nun rol aldığı film, dünyadaki çocuk haklarının korunmasına yönelik sinematik bir katkı olması amacıyla hazırlandı.

Film, kız çocuklarının eğitimi, çocukların erken gelişimi, AIDSe karşı savaş ve şiddet, istismar ve ayırımcılıktan koruma başlıklarıyla dört bölümden oluşuyor ve her bölüm farklı bir yönetmenin imzasını taşıyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 572
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 23.08.2007 06:43
paylaşım için teşekkürler ellerine sağlık
elevitli Tarih: 12.02.2006 15:40
bakalım nasıl filmler
corleoni Tarih: 12.02.2006 10:25
görücez bakalaım
corleoni Tarih: 12.02.2006 10:25
görücez bakalaım