Nilüfer Atlas Köyü Bilgileri - Atlas Köyü Hakkında - Atlas Köyü Tanıtımı - Atlas Köyü Resimleri

Atlas, Bursa Nilüfer ilçesine bağlı bir köyüdür.

İlçe: NİLÜFER

İl: BURSA

İle Uzaklığı:0 km

İlçeye Uzaklığı:20 km

Rakım:471m

Nüfus:

2000:294
1997:352

Tarihi

Köyün adının nereden geldiği hakkında kesin bilgi olmamakla beraber civar yerleşim yerleri içinde en eskisi olduğu bilinmektedir. Köy meydanına yeni cami inşa edildiğinde yıkılmak istenilen eski köy camisi Osmanlı döneminden kalma ve yaklaşık 500 yıllık ancak son zamanlarda yani 02.03.2009 tarihinde eski cami yıkılmıştır. nedeni bilinmemektedir. benim tahinimce köyün güzel gözükmesi icin moderen ve gelişmiş bir atlas köyü için

Coğrafya

Bursa iline 23 km, Nilüfer ilçesine 15 km uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, Marmara iklimi etki alanı içerisindedir.

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Yakın zamana kadar küçük ve büyübaş hayvancılık, tarım, odunculuk, ipek böcekciliği, tütün ve çilek yetiştiriciliği işleri ile uğraşan köylü artık bu işlerin hiç birini yapmamaktadır. Sadece son zamanlarda kıymetlenen arsalarını yabancılara satarak geçimlerini sağlamaktadırlar.

ODUNCULUK İŞİ YAYGINDIR. calı belediyesine baglıdır.yazın cilek işi yaygındır köye calı belediyesi ve calı jandarması bakmaktadır köyün 3tane mezarlıgı vardır . köyün bir tane yatırı vardır.köyün eski mezarlıgındadır biri eski olmak üzere iki camisi vardır.

Köy Muhtarı: :Bilgi Yok

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

köyün ulaşımı simdilik şahış vasıtalarıyla olmaktadır.belediye el atarsa en kısa zamanda bursa ve cıvarından servis cekilecekKaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kaynak : Yerel Net

Köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2494
favori
like
share