Gerçek AŞK, daima kişisel yarar duygusundan vazgeçme temeli üzerinde yükselir.

AŞK en tehlikeli inançtır.Aşk çok cesur olmayı gerektirir ve cesareti daima sınar,hep zorlar.Bu yüzden herkez aşık olamaz.Tehlikeye duyulan ilgi,gençlik yıllarında daha yoğundur. Kimileri her zaman tehlike içinde yaşamayı seçer ve kimileri hep genç kalır.

Varlık sezginin,duygunun ve aşkın bir sırrıdır.Bu kişi,bu sey yani bireysel,yalnız duyumda,yalnız aşkta mutlak bir degere sahiptir.Sonlu ve sonsuz orada bulunur.Aşkın sonsuz derinliği ve aşkın gerçeği ,bununla yalnız bununla kaimdir.En derin ve en yüce gerçekler duyumlarda saklıdır.Böylece genel olarak başımız dışında bulunan bir nesne varoluşun gerçek ve antolojik belgesi aşktır,varoluşun aşktan ve duyumdan başka belgesi yoktur.

Aşk iradenin ereğidir.Her türlü dışsal emir ve baskılardan çok usa uymak gerekir.İradenin ereği olan bu aşktan başlayıp tutkuda sona eren bir yaşam mutludur.Bizler aşk karekreri ile doğarız.Aşk ruhumuz yetkinleştikçe gelişir ve bizi güzel görünen şeye götürür.Bundan sonra bizim bu alemde sevmekten başka bir şey için var olduğumuzdan kim kuşkulanır ki..?

Şayet ilişki bizleri kendi kendimize karşı gerçekçi olmak adına eğitmek ise değişiklikler otamatiktir.

AŞK karşılıklı oturup birbirinin gözünün içine bakmak değil,el ele verip ileride aynı noktaya bakmak ve gene el ele o noktaya doğru ilerlemektir.

AŞK,yanındakinin bir şeyler yapma hakkını teslim etmektir,saygıdır.

AŞK zaaflarımızın olduğunu ortaya çıkarır,kabullenmektir.

AŞK korumaktır, sorumluluktur.

AŞK sizi kucaklayan kolların gittikçe daha çok sarılmasıdır,mutluluktur.

AŞK kocaman yatağın üçte birine sığmaktır yakınlıktır.

AŞK uyandığınızda rüyanızı yanınızda bulmanızdır.düşlerin gerçek olmasıdır.

AŞK tanıdığını zannettiğin insanın yeni yanlarını keşfetmektir tazeliktir.

AŞK asla anlatılmayacak özel bir hikayedir.

Hiç kimse uzun süre evli kalmadıkça gerçek aşkın ne olduğunu anlayamaz...!

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 433
favori
like
share
ozlems_o Tarih: 16.02.2006 14:23
AŞK,yanındakinin bir şeyler yapma hakkını teslim etmektir,saygıdır.

bunu başarabiliorsak ne mutlu bize :20:
CHaRLie Tarih: 12.02.2006 00:24
[COLOR=burlywood]aşk anne sütü
aşk armutun çöpü
aşk ağlarken gülmek
aşk unutmamak
aşk gerçektir


paylaşım için teşekkürler
gecelerx Tarih: 12.02.2006 00:08
bilindik bir hikaye var..
Bir papatya tarlası düşün.. İlkbahar ayı.. Sen onun yanından geçen yolda yürüyorsun ve o papatya tarlasında bir papatya dikkatini çeker.. Binlercesinden birisidir ama sen onun yanına gidersin.. Onda seni çeken bir şeyler vardır.. O papatyayı olduğu yerden koparırsın.. Sadece senin olsun istersin.. Sadece senin.. Öleceğini düşünmeden ve gidersin o tarladan.. İçindeki şiddetin durduramadığı bir bencillik ama bir o kadar güzel ve hapsedici... : TUTKU !!! Yine o tarlanın kenarındaki yolda yürüyorsundur.. Yine milyonlarcası arasında bir tanesi seni çeker.. Yaklaşırsın yanına.. Yanına gidersin o papatyanın.. Gözlerin başkasını görmez olur o an. Onun için her şeyi yapmak istersin.. Dokunmak istersin.. Dokunamazsın, orda onunla ölmek istersin. Ama birden hafif bir rüzgar eser ve bir başka güzel çiçek kokusu gelir burnuna.. Dayanamazsın onun kokusuna.. Unutturur herşeyi bir anda ve o kokunun geldiği yöne gidersin.. O papatya orda kalmıştır.. Yüreğinin bir kenarında.. Paylaşılmamıştır bir çok şey.. Unutulmaz belki ama geri de dönülmez ona.. : AŞK !!! Yine o yoldasın.. Papatya tarlasının yanından geçen.. Ve yine bir papatya... Milyonlarcasının içinde seni çeker.. Gidersin yanına.. Orda kalırsın.. O hiç ölmesin diye her şeyi yaparsın.. Tüm gücünle onunla olmak istersin.. Oradan seni koparacak hiç bir güç olmadığına inanırsın.. Ve orda onunla ölene kadar birlikte kalırsın... işte...: SEVGİ !!![URL=http://rapidshare.de/files/13063069/papatya_tarlas_.pps.html]Buda pps'si

AŞK'I Ciddiye almadım hiç.. inanmadım aşk'a.. sevgiyi aradım durdum.. doğrusuda bu sanırım.. aşk başkadır sevgi başkadır.. aşık olacağım biri değil sevebileceğim biri olmalı..
habibi Tarih: 12.02.2006 00:00
Vallah CADIKIZ Ablam
ellerine ve agzina saglik!
Sanmiyorum aski antacak baska yolu vardir!
Tam bir seven insanin yureginin ortasina vurdun bu konuylan!
Sana katiliyorum!
Gercekten insan askin ne oldugunu evlenmeden önce anliyamiyor!
Ben allaha sukur 3,cu yila giriyorum, ve her gecen gunde askin degerini daha cok anliyorum!
Hele insan yasadigi askin bir meyvesi olursa ozman iste askin ne kadar mukemmel oldunu annlar!
Allaha sukur bir kizimda oldu!
Ben simdi dunyanin en mutlu insaniyim galiba!

Ask tartilmaz birseydir
Aska sayginiz sonsuz olsun Arkadaslar

Herkeze bu güzel duygulari yasamasini dilerim :5:
gecelerx Tarih: 11.02.2006 23:57
aşk susuzluktur.. çölde bir damla su bulamamak değil.. yağmurlu havada susuz kalmaktır aşk..
MiRaGe Tarih: 11.02.2006 23:55
Aşk ancak bu kadar güzel ifade edilir.Bize söz bırakmamış zaten paylaşımın...Yalnız ben tutkudan korkarım ve tutku tutuklar insanı boğar...Aşk özgürlüktür oysaki...