Sıcak yaz günlerinin vazgeçilmezlerinden olan dondurmanın, insanları serinletmesi ve besleyici özellikleriyle her yaştan insanın damak tadında ayrı bir yeri bulunuyor.

Bu kadar sevilen dondurmanın serinletmesinin yanında kişilerin karakteristik özelliklerini de açığa vurduğu uzmanlar tarafından vurgulanıyor. Buna göre, insanların seçtikleri dondurma çeşitlerinin iç dünyalarını dışa vurduğu belirtiliyor. Yapılan araştırmalarda ortaya çıkan sonuçlar, çilekli dondurma sevenlerin dikkatli ve tedbirli bir yapıya sahip olduğu, bunun yanında dışarıya karşı sempatik görünseler de güvensiz bir yapıları olduğu belirtiliyor.

Diğer dondurma çeşitleri sevenlerin karakterleri ise şöyle belirtiliyor:

"- Karamelli dondurma sevenler: Çok düşünmeyi seven ve detaylara inmeyi seven ve mutluluğu ayrıntılarda arayan bir karakteristik özellik taşıyorlar. Sevdiklerinin özel günlerin asla unutmuyor ve kaçırmıyorlar. Çevresindeki insanları mutlu etmekten çok büyük bir zevk alıyorlar. İkili ilişkilerinin uzun süreli olması yönünde çaba gösterirler ve romantik tavırları ve düşünceli davranışlarıyla karşısındaki kişini dikkatini çekerler. En iyi anlaştıkları grup ise eğlenceli ve romantik yapıdaki insanlardır.

- Çikolatalı dondurma sevenler: Bu gruptaki insanların çapkınlık yapmayı çok sevdikleri hızlı yaşamayı seven flört hayatı yaşamayı sevdikleri uzmanlar tarafından vurgulanıyor. Cazibesi ve sevimliliğine çok güvenirler ve bu özellikleriyle karşısındaki kişinin dikkatini çekerler. Çikolatalı dondurma seven erkeklerin çapkın olması nedeniyle kadınlar tarafından çok güvenilmediği belirtilirken, bu kişilerin macerayı seven ve hareketli insanlarla daha iyi anlaştığı ifade ediliyor.

- Limonlu sevenler: Nostalji düşkünü ve hayalperest bir yapıya sahiptirler. Onlara göre eskiye ait her şey ilgi çekicidir,eski plaklar, giysiler, resimler hep dikkatlerini çeker. İkili ilişkilerinde hep eski yılları örnek alırlar ve 70'li yılların aşklarını yaşamak isterler. Bu saplantılarından çok zor koptukları da uzmanlarca vurgulanıyor.

- Vişneli sevenler: Eğlenmeyi seven, hayatta her an eğlenebilecek bir şeyler arayıp bulan bir karaktere sahiptirler. Hayatlarının kaynağı eğlence olan vişne sevenler çevresindeki insanları en olumsuz koşulda bile gülümseten ve bunun yanında ailelerine düşkün bir karakterleri vardır. Duygularını içlerinde yaşarlar ve kimseye birşey belli etmezler.

- Fıstıklı sevenler: İçe kapanık ve çekingen bir yapıya sahiptirler. Duygu ve düşüncelerini ifade etmekte zorlanırlar ve ilk adımı hep karşıdan beklerler. Kolay beğenemediği gibi kolay da unutamayan fıstıklı dondurma sevenler, çekingenliği sebebiyle çevresindeki kişilerle iletişim kurmakta zorlanırlar".

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 812
favori
like
share
murtiss Tarih: 29.12.2004 23:15
ben sade seviyorum
YusufEmre Tarih: 29.12.2004 22:36
Haketten tutuyor ya ben de karamelli dondurmayi severim ve yazilanlar dogru.Cok tesekürler. :2:
alperen Tarih: 28.12.2004 18:29
bu gün canım limonlu istedi...! :5: nostaljik oluyorum...! :21:
Wish Tarih: 28.12.2004 11:43
:20: ilginc, tutuyor gibi...
cagriozel Tarih: 27.12.2004 12:39
fişneli fişneli ve fişneli istiyorum
alperen Tarih: 25.12.2004 19:28
:2: ben sade seviyorum... :5:
CiCym Tarih: 25.12.2004 12:57
hhhhhmmmmm
sagol :20:
Türk Tarih: 22.12.2004 18:16
:20: :20:
lazcop Tarih: 07.12.2004 11:28
sanki tutuyor gibi :20: