Amerika Haftasonu Box Office : Gösterime giren filmlerin ilk 10'u domine ettiği haftasonunda yeni Pembe Panter uyarlaması haftanın en çok izlenen film oldu.
Steve Martin'in Müfettiş Clouseau karakterini oynadığı oynadığı Pink Panther ilk haftasonunda $21.7M hasılat getirmeyi başardı. Eleştirmenler tarafından yerden yere vurulan filmin diğer oyuncuları Kevin Kline, Jean Reno ve Beyonce Knowles.
Aslında geçtiğimiz yılın 5 Ağustos'unda gösterime gireceği açıklanan film, Sony stüdyosunun filmi daha güçlü reklam kampanyası ile gösterime sokmak istemesi ile bu tarihe ertelenmişti.
Final Destination serisinin üçüncü filmi ilk sırayı alamamasına rağmen serinin üç filmi arasında en iyi açılışı yapan film oldu. Mart 2000'de gösterime giren ilk film $10M, Ocak 2003'te gösterime giren ikinci film ise $16M'lık ilk haftasonu açılışları elde etmişti. İlk filmin yönetmeni James Wong bu filmin de yönetmeni.
Drew Barrymore ve Will Ferrell gibi isimlerin seslendirme yaptığı ailelere hitap eden animasyon komedi Curious George üçüncü sırada yer alırken, Harrison Ford gerilimi Firewall ancak dördüncü olabildi.
Kariyerinde $100M'ı geçen 11 tane filmi olmasına rağmen Ford, 2000 yılındaki What Lies Beneath'den bu yana box office'de eski başarılarının uzağında kalmaya devam ediyor.
İlk 10 içinde geçen haftaya göre en az düşüş yaşayan film ise, Ang Lee'nin 8 dalda Oscar adayı yapımı Brokeback Mountain oldu.
Önümüzdeki haftanın filmleri, komedi yapımı Date Movie, Samuel L. Jackson - Julianne Moore ikilisinin rol aldığı polisiye Freedomland ve Paul Walker'ın oynadığı Antartika'da geçen macera Eight Below olacak.
# Film Bu Hafta Geçen Hafta Değişim
1 The Pink Panther 21,700,000
2 Final Destination 3 20,125,000
3 Curious George 15,319,000
4 Firewall 13,830,000
5 When a Stranger Calls 10,000,000
6 Big Momma's House 2
7 Nanny McPhee 5,230,000
8 Brokeback Mountain 4,192,000
9 Underworld: Evolution 2,500,000
10 Hoodwinked 2,450,000

Mostly Martha : Başrollerini Catherine Zeta-Jones ve Aaron Eckhart'ın oynayacağı Mostly Martha'nın kadrosuna Patricia Clarkson dahil oldu.
Romantik komedi türündeki yapım, bir lokantada çalışan iki şef (Jonesarasındaki aşk ilişkisini anlatıyor. Clarkson ise lokantanın sahibini canlandıracak isim olarak belirlendi.
Scott Hicks'in (Shine, Hearts in Atlantis) yönettiği yapım, 2001 yılında Sandra Nettelbeck tarafından çekilen Alman yapımı Bella Martha'nın Hollywood uyarlaması. Orjinal film, Avrupa'daki birçok festivalde değişik kategorilerde ödüle aday olmuştu.

Romulus, My Father : Son olarak Munich'te izlediğimiz Eric Bana'nın yeni filmi Romulus, My Father'da rol arkadaşı Franka Potente (Run Lola Run) olacak.
Aynı zamanda oyuncu olan Avusturalyalı tiyatro yönetmeni Richard Roxburgh tarafından yönetilecek film, ailesi ile birlikte Almanya'dan Avusturalya'ya taşınan küçük çocuğun, annesinin hayatını kaybetmesinden sonra babası ile ilişkisine yoğunlaşacak.
1950'li yıllarda geçen projenin çekimlerinin önümüzdeki ay içinde başlaması hedefleniyor.

Cyborg Girl : İntikam üçlemesini Sympathy for Lady Vengeance ile tamamlayan Chan-Wook Park'ın yeni filmi Cyborg Girl'in bir süre önce kadın oyuncusunu kaybetmesi üzerine aranan yeni oyuncu bulundu.
Su-jeong Lim (A Tale of Two Sısters) filme ismini veren karakteri canlandıracak. Mart ayında çekimleri başlayacak film, sonbahar gösterimi için hazırlanıyor.
İnsanlar ile robotların savaştığı bir zamanda geçen filme ismini veren kızın, akıl hastanesinde bulunurken tanıştığı gence aşık olduğu, senaryo hakkında bilinenler arasında.

The Sentinel : Michael Douglas, Kiefer Sutherland, Eva Longoria ve Kim Basinger'in oynadığı filmin yönetmeni Clark Johnson (S.W.A.T.).
Bir gizli servis ajanının cinayete kurban gitmesi üzerine meslektaşı (Douglas) olayı araştırmaya başlar. Fakat cinayeti işleyen kişi suçu onun üzerine atmak için kusursuz görünen bir plan hazırlamıştır.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 414
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 21.08.2007 07:38
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
corleoni Tarih: 08.03.2006 12:20
paylaşım için sağol kardes
elevitli Tarih: 25.02.2006 11:35
elıne sağlık usta