[COLOR=coral]Yeşil çayın düşüncesi bile iyi geliyorsa, bir de 24 saatte kolay detox yöntemini deneyin. Kısa sürede sonuç alabileceğiniz harika önerilerle kendinizi daha iyi, daha zinde hissedeceksiniz.

SABAH 7: Akıllı vücut ürünleri
Günün ilk saatlerinde fazla kimyasal ürün kullanmamaya özen gösterin. Ayrıca kullandığınız ürünlerin içeriğini okuyun. Uzmanlar, birçok kozmetik üründe bulunan phtlatales adlı kimyasal maddenin kadınlarda yumurtalık hastalıklarına ve sakat doğumlara neden olabileceğini söylüyor. Duş jelleri yerine birkaç gün kekikli, lavantalı doğal sabunlarla yıkanarak güne başlayabilirsiniz. Doğal özlerle hazırlanan vücut losyonları sizi mutlu edecektir.

SABAH 8 : Organik beslenin!
Toksinleri atmanın etkili bir yolu da organik besinler tüketmek. Sağlıklı bir yaşam için tercihlerinizi organik besinlerden yana yapmanız gerekiyor. Büyük marketlerin hemen hepsinde artık organik gıda bölümü var. Alışverişinizi buralardan yapabilirsiniz. Ayrıca manavınıza meyve ve sebzelerin nereden geldiğini sorabilirsiniz. Domatesler Çanakkale´den, şeftaliler Bursa´dan, kayısılar Malatya´dan, karpuzlar Diyarbakır´dan geliyorsa sorun yok demektir.

SABAH 8:30 :Renginizi seçin!
O gün daha çok neye ihtiyacınız var? Enerji, huzur, dinginlik, romantik duygular, yüksek enerji, inanç... Uzmanlar renklerin duygu ve düşüncelerimiz üstünde büyük etkisi olduğunu söylüyor. Tempolu bir gün ve yüksek enerjiye ihtiyacınız var, öyleyse seçiminiz kırmızı olmalı. Çok heyecanlısınız ve sakinleşmeniz lazım, maviler ihtiyacınız olan dinginliği sağlayacaktır. Yeşil huzur verir, turuncu mutluluk, pembe ise romantik duygular için ideal.

SABAH 9: Limonlu ılık su
Sabahları içilen kahve akciğerlerimizi zorlar. Oysa limonun temizleyici bir etkisi vardır. Kafein damarların gereğinden fazla çalışarak kalp ritminin bozulmasına neden olur. Kahvaltıdan bir saat sonra bir bardak ılık limonlu su içmek vücudu temizler, siz de kendinizi daha iyi hissedersiniz.

ÖĞLEN 1: Mikrodalga fırını yok edin!
Yemekler mikrodalgada pişirildiğinde, enerji friksiyonal sıcaklığa dönüşüyor, bu da dolaşım ve boşaltım sistemlerini etkiliyor çünkü çoğu kanser, kısırlık ve doğum sakatlıklarına yol açan bisphenol maddesi katkılı.

ÖĞLEDEN SONRA 3:
Su cam bardakta...
Hepimiz çok su içmemiz gerektiğini biliriz, ama sakın plastik şişeden içmeyin. Şişe bir kere açılınca bakteri üretimi de başlar. Ayrıca sakın şişeyi yarı dolu şekilde bırakmayın, çünkü bakteriler sudaki oksijenle daha da çoğalır.

AKŞAM 7: Izgarayı unutun!
Oksidanlar ızgaralarda ve barbekülerde çokça bulunur. Yemekleri çok fazla pişirmemeye dikkat edin. Bazı teflon tavalar da fazla ısıtıldığında zararlı. Yani en sağlıklısı buharda pişmiş sebzeler.

AKŞAM 9: Evde küçük değişiklikler
Araştırmalar, eski mobilyalar ve halılarda görülen PDBE maddesinin sağlığa zarar verdiğini söylüyor. Eski koltuk yüzlerini değiştirin ve halınızın rengi atmışsa kaldırın. Tüm bunlar hem mikrobik yuvalar demektir hem de kendinizi ruhen yorgun ve yıpranmış hissetmenize sebep olur.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 463
favori
like
share
CADIKIZ Tarih: 13.02.2006 22:05
yapayim ben eniyisi :85:
tesekkurler canimcim
doktoruydu Tarih: 13.02.2006 21:57
paylaşım için teşekkürler


serhatbey_066 Tarih: 13.02.2006 21:55
değerli bilgilerin için teşekkürler ellerinize sağlık arkadaşım
DİDEM Tarih: 13.02.2006 20:13
değerli bilgilerin için teşekkürler ellerinize sağlık arkadaşım
refik Tarih: 13.02.2006 16:50
değerli bilgileriniz için teşekkürler
ECE_06 Tarih: 13.02.2006 15:37
teşekkürler çok güzel bilgiler vermişsiniz türkiyede tamamen organik besin bulmak veya suyu cam şişeden içmek biraz zor olsada daha dikkatli olmaya çalışacağız .... :20: