Rossi M1'e alışmaya çalıyor

Dünya Şampiyonu motosikletçi İtalyan Valentino Rossi, yeni Yamaha M1'indeki bazı sorunları da giderdikten sonra, 2006 Moto GP sezonunda dünya şampiyonluğunu ulaşacağına inandığını söyledi.


Malezya'da yeni motosikleti Yamaha M1 ile antrenmanlara ve test sürüşlerine çıkan 25 yaşındaki Dünya Şampiyonu sürücü Valentino Rossi, 26 Mart'ta İspanya'da başlayacak olan yeni sezondan önce, yeni motorunda bazı titretme sorunları olduğunu ancak bunları aşarak şampiyon olacağını ifade etti. Kuala Lumpur'da test sürüşünün ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Rossi, "Yeni Yamaha M1'in tam performansını görmem için kullanmaya devam etmek zorundayız. Bazı ufak tefek sorunlar var ancak, bunların halledileceğine ve her şeyin çok iyi olacağına eminim. Yamaha, yeni aracıyla çok iyi bir iş çıkarmış. Çok yüksek kalitede bir motosiklet ve geçen yılki M1'e göre büyük bir gelişim sağlanmış" dedi.


Bu arada, Honda, Ducati, Suzuki ve Kawasaki takımları da salı günü 3 gün sürecek olan yeni sezon hazırlıklarını başlattılar. Honda sürücüsü İtalyan Marco Malendri, 2 dakika, 01 saniye, 66 saliselik derecesiyle en hızlı zamanı yapan sürücü oldu. 250 cc'lik Dünya Şampiyonu ve yeni Honda'sı ile anlaşan İspanyol Dani Pedrosa 2.'liği alırken, Yamaha pilotu Colin Edwards ise en hızlı 3. zamanı yapan pilot oldu. ABD'li pilot Edwards, yeni motorunun Ocak ayındaki sürüşlerinden daha iyi olduğunu söyleyerek, "Yamaha ve Michelin'in yeni ortaklığı ortaya çok güzel bir motor çıkarttı. Ocak ayında Katar'da ki sürüşlerin ardından şimdi kendime daha fazla güveniyor ve inanıyorum" şeklinde konuştu.


Son şampiyon Valentino Rossi ise, toplam 54 tur koşulan yarışları, 2 dakika, 02 saniye, 20 saliselik derecesiyle 5. sırada tamamladı. Yamaha pilotlarının aldığı bu sonuçların ardından bir açıklama yapan yetkilier ise, 2 sürücülerinin de yarışlara konsantre olamadığını ancak çalışmalarını yolunda gittiğini belirtti.


'Doktor' lakaplı Rossi, 2004 yılında Honda'dan Yamaha'ya geçmiş ve 3 ayrı sınıfta katıldığı yarışmaları kazanarak bu alanlarda şampiyonluğa ulaşan en genç yarışçı unvanını elde etmişti.


:1: :1:

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 436
favori
like
share
corleoni Tarih: 26.02.2006 15:53
paylaşım için sağol