Damlaya Damlaya Göl Olur hikayesi -Damlaya Damlaya Göl Olur atasözünün hikayesiDamlaya Damlaya Göl Olur hikayesi
Her çok azdan olur. Küçük ve önemsiz şeyler birikerek büyük şeyleri meydana getirirler. Bunun için küçüktür azdır önemsizdir deyip hiçbir şey hor görülmemelidir; bunların önemi bilinmeli çarçur edilmemelidir.


Damlaya Damlaya göl olur Atasözü ile ilgili Cümleler:

Ey Oğul boşuna dememişler damlaya damlaya göl olur diye....-"Küçük çabalar büyük problemlerin çözümüne yardımcı olabilirler" anlamında bir Atasözü.
-"Ne kadar küçük miktarlar olursa olsun bu miktarlar gittikçe çoğalabilirler." anlamında bir Atasözü.


Damlaya Damlaya göl olur Atasözü ile ilgili Kompozisyon Örneği:

KONU: "DAMLAYA DAMLAYA GöL OLUR DAMLACIKTAN SEL OLUR."
Açıklama Yapmak İçin İzlenecek Yol:
Açıklamamızın amacı tasarrufun insana büyük faydalar sağlayacağıdır. Buna göre şöyle bir düşünce düzeni kurabilirsiniz:
1 - Tasarrufun tanımı;
2 - Tasarrufun insana sağlayacağı faydalar;
3 - Konuyla ilgili örnekler;
4 - Sonuç.
Kompozisyon Örneği:
"Tasarruf maddenin değerini bilme; onu yerinde ve zamanına göre kullanabilme bir tedbir vasıtası olarak değerlendirebilme demektir. Hayatta maddi bunalımlara düşmemek için tasarrufa ihtiyaç vardır. Herkes gelirinin bir kısmını zorunlu yerlere harcadıktan sonra geri kalan bölümünü gelecekte düşebileceği kötü durumlar veya birtakım ideallerinin gerçekleşmesi için biriktirmelidir.


Tasarruf meyvesini zamanla verir. Bugünden azar azar karınca kararınca biriktirdiğimiz paralar bir gün bizi şaşırtan bazı maddi arzularımızı gerçekleştirecek kadar büyük bir yekûn oluşturur. Tasarruf yapan herkes sonunda böyle mutluluk verici bir sonuca kavuşur. Böylece insanın isteklerine kavuşabilmesinin bir bakıma elinde olduğu anlaşılır. Tasarruf yapan kimseler tedbirli kimselerdir; önceden hazırlıklı oldukları için güç duruma düşmezler. Bir köşede birikmiş paraları her zaman onların yardımcısı desteği ve huzur kaynağıdır.İnsanoğlu tasarrufa çocuklukta alışmalıdır. Kendi ihtiyaçlarını tasarruflarıyla almaya çalışan çocuklar en güzel alışkanlıklardan birini elde etmiş olurlar. Tasarruf varlığın garantisidir.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 12173
favori
like
share
gül7 Tarih: 01.05.2012 14:18
:9::19::79::16::16:
By_MaLi Tarih: 23.12.2011 10:36
Yhaa ne kadar bebekçe....
aşkımdasın Tarih: 16.12.2011 21:07
Acaba Bununla İlgili Hikaye Var Mı.?? Acil Pazartesiye Lazımda. Lütfen Hİkaye Kurmaya Çalışın Maa KArşılıklı Konuşmalar Olacak İçinde.PErformans Ödevi Lütfen Yardımcı Olun. :79: :14: