Tüm dünyada daha vizyona girmeden tartışmalar yaratan `Bir Geyşanın Anıları` adlı film geçtiğimiz hafta ülkemizdeki sinemalarda da gösterilmeye başlandı. Artgur Golden`ın romanından uyarlanan filmin yönetmeni Rob Marshall, makyözü ise Noriko Watanabe. II. Dünya Savaşı`nın yaşandığı yıllardaki bir öyküyü beyaz perdeye yansıtan filmde Japon ve Asya kültüründeki günlük cilt bakımları, vücut temizliği ve güzellik rutinleri hakkında da bilgi sahibi olmak mümkün. Döneme uygun makyajı yapabilmek için uzun bir araştırma süreci geçirdiğini söyleyen makyöz, sadece Max Factor ürünleri kullanmış. Doğu`nun kendine has güzellik anlayışını batı ile buluşturduk" diyen usta makyöz, her şeyi anlatan gözleri vurguladıklarını söylüyor. İşte, ünlü makyözden bir geyşa gibi görünmenin püf noktaları:


Geyşa görünümü:
Bir geyşa gibi görünmek için öncelikle güçlü, seksi ve buğulu bakışlarınızın olması gerekiyor. Bu makyaj için Max Factor`ün Flawless fondöteni ve kahverengi Eye Shadow`unu kullanmalı ve göz makyajını yine markanın Masterpiece adlı maskarasıyla tamamlamalısınız. Islak görünümlü çarpıcı dudaklar içinse `Lipfinity` rujlar ideal.

Maikos görünümü:
Geyşalıktan önceki çıraklık dönemi olan Maikos makyajının en önemli unsuru, porselen bebekler gibi masum bir görünüme sahip olmak. Pembe ağırlıklı bu gizemli makyajı yapmak için Max Factor`ün Satin Brush on Blush allığı, Flawless fondöteni, Lipfinity ve Colour Perfection rujlarından yararlanabilirsiniz.

Doğal görünüm:
Işıltılı bir ten, taptaze bir yüz ve feminen bir görünüm için Max Factor`ün Lash Lift Waterproof adlı maskarası, Earth Spirits farı, Lipfinity Everlites ve Colour Perfection rujları en doğru seçim

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 753
favori
like
share
yeliz_ Tarih: 09.09.2007 13:21
paylalımın için teşekkürler cnm
inci kız Tarih: 21.02.2006 17:15
paylaşımın için saol arkadaşım :70:
eBRuLy Tarih: 21.02.2006 16:03
tesekkürler cadikiz
ECE_06 Tarih: 16.02.2006 01:38
teşekkürler denemek te fayda var belki geyşa kadar güzel olamayız ama olduğumuzdan farklı görüneceğimiz kesin
missx Tarih: 15.02.2006 23:47
desenize geyşa olmak çok masraflı :46:
casper Tarih: 15.02.2006 21:24
paylaşımın için tşkler