Mouse ile bilgisayarinizi kolaylikça açabileceksiniz...
Bilgisayari çalistirmak için kullanilan en yaygin yöntem power dügmesine basmaktir. Ancak bu olay size zor geliyor ya da bilgisayarinizi çalistirmak için farkli yöntemler ariyorsaniz iste size bir kaç yöntem...
Bu yöntemlerle bilgisayarinizi Mouse sag tusu ya da klavyeden girilen bir parola ile çalistirmaniz mümkün. Bütün bu ayarlar için önce BIOS a girmemiz gerekecek.Bunun için bilgisayariniz açilirken DELETE tusuna basin.(Kimi bios larda F'2 ve F10 da olabilir)BIOS da INTEGRATED PERIPHERALS bölümüne girin ve Power On Function ayarini bulun. Burada genel olarak Button Only seçenegi seçilidir. Bu kismi Mouse Right yapmaniz halinde artik bilgisayariniz Mouse sag tiklamasiyla açilacaktir.Bir diger alternatif ise bu bölümü Password olarak ayarlarsaniz KB Power On Password" kisminda belirttiginiz herhangi bes karakterlik bir parola ile makinenizi açabilirsiniz.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 526
favori
like
share
Hamaz Tarih: 17.02.2006 17:46
evet bu değişik bir yöntem. özellikle ofislerde kullanılan bilgisayar kasaları masa altlarına falan yerleştiriliyor. işe yarar. ama merak ettiğim şu ki: bu ayarı yaptıktan sonra power düğmesi hala işe yarıyor mu.?