Kan Nasıl Temizlenir ve Kanı Temizleyen Bitkiler Nelerdir?
Dulavratotu: Kan temizleyici bitkiler arasında yeralan Dulavratotu, kan ve lenfatik sistem dahil olmak üzere tüm dolaşım sistemi için çok güçlü bir arındırıcıdır. Deride hapsolmuş toksikleri temizlemekte de güçlüdür. Nerdeyse bitkinin her bölümü kullanılabilir. Kökleri ve tohumları en çok kullanılan bölümlerdir, çünkü bu bölümler yüksek oranda kimyasal konsatrasyonu içermeye meyillidir, ama sapları ve yaprakları da kullanılabilir.

Kırmızı yonca, kolesterol ve toksik atıkla karışmış kanı sulandırmak için yararlı bir bitkidir. Sağlıklı bir dolaşım sistemine sahip olmak oldukça önemlidir. Kan temizleyici olarak kullanılan bölümler çiçekleridir ve zengin bir mor rengine sahip olan çiçekleri kullanmak çok önemlidir.

Kırmızıbiber, dolaşım sisteminin sağlığını geliştiren ve dolaşım sistemini destekleyen en güçlü bitkidir. Bu durum, kırmızıbiberi kanı temizlemek ve zehirli maddelerden arınmak için önemli kılar. Bitkinin etkisi doğrudan biberin acısına bağlıdır. Zehirlerden arınmak ve iyileşmek için habenero gibi acı biberleri kullanması gerekir. Sıkça, yemek yaparken kullanılan jalapeno gibi zayıf biberler de yararlı olmakla birlikte acı biberlerden çok daha az etkilidirler.

Klorofil bitkileri yeşil yapan pigmenttir. Fotosentezle, güneş enerjisini emer ve onu bitki enerjisine dönüştürür. Klorofil tükettiğimizde, kanımıza ve hücre dokularımıza karışır. Bilimsel olarak, klorofilin moleküler yapısı, adım adım, kanımızı kırmızı yapan pigment-insan hemoglobinine benzer. Klorofil, dahilen alındığında, kırmızı kan hücrelerinin inşasına yardım ederek insan hücrelerini oksijenat yapabilir.

Klorofil, kandaki toksinleri ve asitleri etkisiz kılar ve onların vücuttan atılmasına yardımcı olur. Zehir atıcı ve bağışıklık geliştirici özellikleri en uygun sağlıklı halin oluşmasına yardımcı olabilir. Klorofil, Vitamin K’da bolca bulunur. Vitamin K, vücutta, daha sonradan böbrek taşına dönüşen kalsiyum oksalat kristallerinin oluşmasına mani olan bir bileşik sağlar.

Alıntı

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 5977
favori
like
share