Ülkemizde de farklı kategorilerde ve farklı isimler altında türevlerini bir dönem fazlasıyla izlediğimiz 'popstar' yarışmalarının Amerika ayağı American Idol idi. Bu yarışma, katılanları ve tartışmalarıyla hala Amerika gündemini meşgul ederken yarışmanın 2002 tarihli kazananı Kelly Clarkson, (gerçek adı: Kelly Brianne Clarkson) son albümü "Breakaway"in başarısını kutluyor.

Breakawa, Since U Been Gone, Behind These Hazel Eyes ve Because of You gibi muhteşem şarkıları ile listelerde büyük başarı kazanan Kelly, bu albümü ile Amerika listelerinde Top 20de 1 yılı aşkın bir süredir yerini başarı ile koruyor. Sadece Amerikadaki satışı 4 milyonu geçen albüm, ülkemizde de beğeniliyor.

Kelly, 12 Şubatta İtalyada gerçekleşecek Kış Olimpiyatlarında da sahne alacak ve 1 saatlik bir show ile 8000 kişinin önünde muhteşem bir performans gerçekleştirecek. Ardından da Mart ayı sonuna kadar İngiltere, Almanya, Belçika ve Hollandayı kapsayan uzun bir Avrupa turnesine çıkacak. Kelly, 15 Şubatta sahiplerine ulaşacak Brit Ödüllerinde de 2 kategoride (en iyi uluslararası sanatçı, en iyi pop sanatçısı) zorlu rakipleriyle mücadele ediyor.

İlk albümü Thankfulu 2003 yılında yayınlayan Kelly, ülkemizdeki pop star galiplerinin albüm satışlarında yaşadıkları hezimete inat, bütün satış rekorlarını kırmayı başardı. Bu albümde yeralan A Moment Like This ve Miss Independent özellikle sanatçının anavatanı Amerika büyük hit oldu.

24 Nisan 1982 Fort Worth, Texas doğumlu Kellynin adını, daha uzun yıllar duyacağız gibi görünüyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 457
favori
like
share
karakartal_okan Tarih: 02.05.2009 09:19
özellikle "because of you" parçası mükemmel...
Aynı şeyi bende düşünüyordum, taaa ki "Never Again" i dinleyene kadar.
paradox Tarih: 17.09.2006 12:22
ellerine sağlık sağol
MaxJenke Tarih: 10.03.2006 22:13
İİ yere değnmişin .. Bu kadına hastayım ne ses var yaw.. özellikle "because of you" parçası mükemmel... diğerlerini de severim ama bu parçayı hiçbirine değşmem.. konuya 10 üzerinden 10 veriyom..