İstanbul İl Spor Güvenlik Kurulu, Turkcell Süper Ligi'nde Fenerbahçe ile Beşiktaş takımları arasında 26 Şubat Pazar günü yapılacak derbi maçta Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'na konuk Beşiktaş'ın taraftarlarının alınmamasını kararlaştırdı.


Vali Muammer Güler başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Güler, maçla ilgili güvenlik önlemleri üzerinde de durduklarını ifade etti. Güler, ''18 Eylül'de oynanan Beşiktaş-Fenerbahçe maçında, Fenerbahçeli taraftarlara yer ayrılmamıştı. Mütekabileyet esasına göre, bu maçta da Beşiktaş taraftarına yer ayrılmaması kararı alındı'' dedi.


Güler, özellikle Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın gündeme getirdiği küfürlü tezahüratlar konusunu da ele aldıklarını ve bu konuda gerekeni yapacaklarını söyledi. Güler, alınması gereken önlemleri, önümüzdeki günlerde gerçekleştirecekleri toplantıda ele alacaklarını söyledi. Güler, karşılaşmada 2000 polisin görev yapacağını belirtti.


Bundan böyle, maç biletleri satılırken, alan kişinin kimlik tespitinin yapılacağını ve olay çıkaranların daha kolay belirlenmesinin sağlanacağını anlatan Güler, ''Kimsenin küfretme hakkı yoktur. Kararlı bir duruş sergileyeceğiz. Kimse, bunun böyle devam edeceğini sanarak kendini aldatmasın'' dedi.


Güler, Spor Müsabakalarında Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'a aykırı davranmaktan, 16 kişi hakkında işlem yapıldığını, bunlardan 9'u hakkında para ve müsabakalardan men cezası, 7 kişiye ise sadece para cezası verildiğini açıkladı

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 418
favori
like
share
puslukurt Tarih: 26.02.2006 15:49
Haber için teşekkürler Reis, inşallah dediğin gibi olur.. :23:
corleoni Tarih: 24.02.2006 17:54
yanlış bir uygulama
ReiS Tarih: 22.02.2006 13:45
NapaLim Alinmiyorsa Oturup Ağlamayiz :46:

Bu Seferde 3-4 Yenecegimize1 -2 yeneri :46: