Yağ ve balla parlak saclar

Herkesi kıskandıran sağlıklı ve canlı saçlara sahip olmak için biraz yağ ile bal yeterlidir....

ÇABUK KIRILIYORSA!
KURUMUŞ ve yıpranmış saçları en iyi canlandırma yöntemi zeytinyağı tedavisidir. Saçlarınıza parlaklık vermek ve beslemek için 2 çorba kaşığı zeytinyağını ısıtın. Bunu yavaş yavaş tüm saç derinize yedirin. Sıcak suda ıslattığınız bir havluyu sıktıktan sonra bir türban gibi başınıza sarın. Havlu soğurken bu işlemi 2 veya 3 defa tekrarlayarak, başın yağı iyice emmesini sağlayın. Sonra saçlarınızı yıkayarak, iyice durulayın. Bu bakım türü, özellikle çabuk kırılan saçlar için çok yararlıdır.

[COLOR=orangered]HİNT YAĞI MUCİZESİ
YARIM çay fincanı Hint yağını ısıttıktan sonra baş derinizi ovarak saçınızın yağı emmesini sağlayın. Yavaş yavaş tarayacağınız saçlarınızı kaynar suya batırırıp sıktığınız havluyla sarın. Bu işlemi yaptıktan sonra yarım saat kadar bekleyip şampuanla yıkayın. Bu tedavi, fazla ince, çabuk kırılan, kuru saçlara iyi gelir.

KOYU RENKLİLERE
YARIM çay fincanı yeşil zeytinyağıyla bir çay fincanı süzme balı karıştırın. Bu sıvıyı iyice sallayıp çalkalayın ve bir kaç gün dinlenmeye bırakın. Daha sonra bu karışımı baş derisinize ovarak ve tarayarak yedirin. Ancak bu işlemi yaparken tarağın dişlerinin baş derinize batmamasına özen gösterin. Başınıza bir naylon torba geçirerek, başın sıcaklığını muhafaza etmeyi sağlayın. Karışımı başınızda yarım saat beklettikten sonra, saçlarınızı bol suyla durulayın. Bu işlem, koyu renk saçların ışıltılı bir hal alıp parlamasını sağlar.

PROTEİN TEDAVİSİ...
YUMURTA ile yapılacak protein tedavisi hemen hemen her tür saç için uygundur. İki yumurtayı çırpın ve içine yavaş yavaş bir çorba kaşığı zeytinyağı, bir çorba kaşığı gliserin, bir çorba kaşığı sirke (mümkünse elma sirkesi) ilave edin. Saçınızı bir kez şampuanladıktan sonra saçlarınıza bu karışımı sürüp 15-20 dakika bekleyin. Saçlarınızı iyice duruladıktan sonra saçlarınızın çok kısa sürede canlandığını fark edeceksiniz.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 580
favori
like
share
FadiK Tarih: 11.03.2006 10:57
tesekkürler caspercim
SU-PERISI Tarih: 04.03.2006 13:03
teşekkürler kardeşim bilgilerin için
Serendipity Tarih: 03.03.2006 10:44
eline sağlık

güzel bilgilere

yalnız yağı saçtan arıtırken saçlar daha çok yıpranmaz mı

teşekkürler
missx Tarih: 01.03.2006 12:40
bu aralar tamda ihtiyacım olan bilgiler bunlar sağol caspercım çok faydalı oldun gerçekten
ECE_06 Tarih: 27.02.2006 20:05
uygulayacağım casper ama kafama birşey takıldı yeşil zeytinyağı???? o çay mı olacak yosa zeytinyağının yeşilidemi var tam anlayamadım özür dilerim ama çok yararlı bilgiler vermişsin teşekkürler :70:
DİDEM Tarih: 25.02.2006 19:31
ooo herkezi kıskandracak kadar güzel bir saça sahp olacaksam
hemen uygulayım, teşekkürler.
eBRuLy Tarih: 23.02.2006 15:24
evet bu yaglarla saclar gercektende parlar