Batıkent Anaokulu Hakkında - Batıkent Anaokulu Tanıtım - Batıkent Anaokulu Resimleri - Batıkent Anaokulu İletişimBatıkent Anaokulu 26 Eylül 2005 tarihinde eğitim öğretime açılmıştır. Okulumuzun arsası Emine BULUR tarafından Milli Eğitim Müdürlüğüne bağışlanmış , okul binası özel idare tarafından yaptırılmıştır.

3 Ağustos 2005 tarihinde kurucu müdür olarak atanan Meral ÖZDEMİR'in özverili çalışmalarıyla okulumuz eğitim öğretime açılmıştır.

Hakkımızda Bilmek istedikleriniz :

Okulumuz 6 derslikli , 2 tam gün 6 yarım gün olmak üzere 4-6 yaş okul öncesi çağı çocuklarına eğitim vermektedir.

Çok amaçlı salonumuzda satranç , müzik ve bilgisayar destekli eğitimler verilmektedir.

Okulumuzda Uluslararası Eko Okullar Projesi (Çevre Eğitimi) yürütülmektedir. Proje kapsamında yapılan denetimler sonucu 2 kez Yeşil Bayrak ile ödüllendirilen okulumuz , öğrencilerimize çevre bilincini aşılamayı hedeflemektedir.

Okulumuz TEMA vakfının çalışmalarına katılmakta YAVRU TEMA etkinliklerine destek vermekte ve çevre eğitimi ile ilgili çeşitli etkinliklere katılmaktadır. TEMA vakfının "Toprağına Sahip Çık" adlı projesi ile miniklerimize toprağın , ağacın önemini , erezyonla mücadeleyi öğretmekteyiz.

Batıkent Anaokulunda okul öncesi eğitimi almış çocuklar bir çok alanda yetiştikleri gibi ayrıca birer çevre gönüllüsü olarak da ilköğretime başlamaktadırlar.

3000 metrekarelik bahçesinde çocuklarımızın kendilerinin diktiği ve bakımını yaptıkları 120 fidan yatişmektedir. Okul bahçemizde organik tarım yapılmakta , özenle yetiştirilen sebzeleri kahvaltı ve öğle yemeklerşnde yemektedirler.

Bahçemizde bulunan 2 oyun parkında çocukların psikomotor becerileri edinmeleri ve gelişmeleri sağlanmaktadır.

Kum havuzunda özgürce oyun oynamanın yeni ve yaratıcı fikirler geliştirmenin tadını çıkarmaktadırlar. Bahçemizde kümes hayvanları için barınaklar , trafik eğitim parkı , her sınıfa ait organik tarım bahçesi projesi hazırlanmaktadır.

Sınıflarımız çocukların gelişimine uygun olarak özenle donatılmıştır. Sınıflarımızda öğretmenlerimizin uyguladığı "duy beni" , "düşen elmalar" , "iletişim defteri" "aylık gazete" vb etkinliklerle beklentilerin ötesinde eğitim verilmektedir.

Okulumuzun üst katında bulunan oyun salonunda çocuk gelişimine uygun seçilen top havuzları , yürüyüş bantları , denge tahtaları ve tırmanma merdiveni bulunmaktadır.

2008-2009 Eğitim Öğretim yılında 156 öğrenci kaydı ile çalışmalarını sürdürmektedir. Biz farklıyız , gelin , farkımızı görün.

Batıkent Anaokulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Adı : BATIKENT ANAOKULU (TEPEBAŞI)
Okulun Adresi : Batıkent Mah. Bağ Sok. No:16 TEPEBAŞI / ESKİŞEHİR
Okulun Tel & Fax : 02223150404 -
Okulun WebSitesi : batikentanaokulu.com/
Okul Detayı : Anaokulu 4-6 yaş arasındaki 48-72 aylık çocuklara eğitim vermektedir.
Okulun Ulaşım Bilgileri : Batıkent mah. giden 23 ve 54 no lu otobüsler, 23 ve 28 no lu minübüsler okulumuz önünden geçmektedir.

Batıkent Anaokulu Resimleri :


Kaynak : webrehberi.biz - anaokulum.org - okulweb.meb.gov.tr - [url]www.meb.gov.tr[/url]

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2227
favori
like
share