Les Temps Qui Changent

Türü: Dram / Romantik
Ülke: Fransa
Süresi ve yapım yılı: 90 / 2004
Vizyon tarihi: 24.02.2006

Antoine, bir basın yayın merkezinin inşaatının kontrolü için Tanca serbest bölgesine gelir. Görevi, çalışmaları hızlandırmak olan Antoineın seyahatinin gizli amacı 30 yılı aşkın süredir sessiz fakat tutkulu biçimde sevmekten vazgeçemediği Cecilei bulmaktır.

Yönetmen: Andre Téchiné
Oyuncular: Catherine Deneuve, Gérard Depardieu, Gilbert Melki, Malik Zidi, Lubna Azabal
Senaryo: André Téchiné, Laurent Guyot

Cecile ise, Antoineı unutalı çok olmuştur. Kuzey Afrikaya göç etmiş, kendinden genç Faslı Yahudi bir tıp doktoru olan Nathanla evlenmiştir. Sami adında bir oğulları vardır. Sami Pariste yaşar ve tatillerde onları ziyarete gelir. Hikâye bir yaz sonu başlar. Sami kız arkadaşı Nadia ile birlikte ailesinin yanına çıkagelir. Bu yaz Cecilei bekleyen huzur içinde dinlenmek olmayacaktır. Cecile, kendini sorgulamaya ve hayatında kendisine daha önce yakın görünen durumlara yabancılaşmaya başlayacaktır.

Bu arada, hayatın çalkantılarından uzak yalnız ve zengin Antoine, aşka dair arzularını, asıl ve nihai idealini sonunda Cecilee dillendirecektir. Dingin deliliğinin içine kapanmış olan Antoine, göründüğü gibi güçlü müdür? İnandıklarını gerçekleştirebilecek midir? Gerçekçi Cecile, bu sadece bir düş diye cevap verecektir ona... Oysa belki de onlar farkına varmadan, düş gerçeğe dönüşecektir&

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 565
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 23.08.2007 06:27
paylaşım için teşekkürler ellerine sağlık
elevitli Tarih: 25.02.2006 11:16
eline sağlık