Sidikli Müzikali tiyatro tanıtım - Sidikli Müzikali ne zaman - nerde

Tarih: 18.05.2010 15.00-19.30
Mekan: İBB Şehir Tiyatroları - Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi
Adres: Darüllbedayi Cad. No: 3
İl/ilçe: İstanbul / Harbiye
Telefon: 0212 240 77 20
Fiyat: ÜcretsizOyun Hakkında


MüzikalİST , İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Müzikal Sanat Dalı öğrencileri tarafından 2009 yılında kurulmuş bir müzikal tiyatro topluluğudur. Her biri dans, müzik ve tiyatro gibi sahne
sanatlarının farklı dallarında profesyonelleşmiş 20 kişilik oyuncu kadrosuyla Müzikalist , Türkiye´de sadece müzikal sahneleyen çok az topluluktan biridir.
Her prodüksiyonunda müzik, dans ve tiyatroyu ortak bir dille ifade eden topluluk yalnızca müzikal eserleri sahnelemeyi hedeflemektedir.

Urinetown (Sidikli), American Theatre for Actors'ta bir Off-Broadway oyunu olarak sahnelenmiş ve prömiyerini New York Uluslararası Fringe Festivali'nde yapmıştır. Büyük beğeni toplayarak Broadway'e geçiş yapan oyun 20 Eylül 2001'de Henry Miller Tiyatrosu'nda açılış yapar ve 18 Ocak 2004'te 25 öngösteri ve 965 performansla son bulur.
Urinetown Müzikali'nin müziği Mark Hollmann, librettosu Greg Kotis tarafından yazılmıştır. Oyunun şarkı sözleri Greg Kotis ve Mark Hollmann'ın ortak çalışmasıdır. Urinetown tam 10 dalda aday olduğu Tony Ödülleri'den 3 dalda ödül alarak ayrılmıştır.

Urinetown Müzikali, satirik bir komedidir. Yasal sistem, kapitalizm, sosyal bilinç, popülizm, bürokrasi ve politika üzerine bir taşlama olmasının yanı sıra müzikal türünü de form anlamında eleştirir. Oyun sıradışı konusu ve gelişimiyle alışılmışı, özelikle de mutlu son beklentilerini yerle bir eder.

Reji: Utku Güneş
Koreografi: Nebi Birgi
Çeviri: Barış Arman & Nebi Birgi
Müzik Direktörü: Yiğit Şen
ve
Süpervizör: Haldun Dormen

Bobby Strong: Nebi Birgi
Hope Cladwell: Ceren Gündoğdu
Caldwell B. Cladwell: Barış Arman
Penny Pennywise: Selmin Artemiz
Memur Lockstock: Doruk Şengün
Küçük Sally: Berfu Aydoğan
Memur Barrel: Burak Yalçıntaş
Senatör Fipp & Joseph Strong: Taner Tuncay
Josephine Strong: Sevil Tufan
Minik Tom: Alper Aksoy
Korkak Sue: Ayşe Günyüz
Bücür Becky: Güniz Bilge
Keskin Bıçak: Derman Çinkılıç
Dilsiz Dolly: Beste Özgümüş
Ally: Elif Mimaroğlu
Kate: Aslı Zırhlı
Mc. Queen: Adnan Yiğit

Sidikli Müzikali Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesinde 18 Mayıs 2010 tarihinde matine (15:00) ve suare (19:30) olarak iki kez sahnelenecektir.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1515
favori
like
share