Atıl Kutoğlu, Mozart operaları ve Osmanlı'dan esintiler taşıyan 2006-2007 Sonbahar/Kış koleksiyonunu New York Moda Haftası çerçevesinde düzenlenen özel bir defile ile tanıttı. Kutoğlu defilesini izlemeye gelenler arasında büyük elçimiz Baki İlkin, New York Başkonsolusu Ömer Orhon ve eşinin yanısıra Amanda Hearst, Jane ve Berry Bloomingdale gibi Abd'nin önemli ailelerinin ve mağaza zincirlerinin varisleri bulunuyordu.

Koleksiyonda modern kesimli kaftanlar, drapeli elbiselerle, şalvarlara ve Osmanlı desenlerine yer veren Atıl Kutoğlu'nun kürk ve deri kıyafetleri de ayrıca dikkat çekti. 60 parçadan oluşan koleksiyonu, aralarında Çek asıllı süper model Karolina Kurkova'nın da bulunduğu 23 model sundu. Kurkova, New York Moda Haftası'ndaki tek sunumunu, yabancı tv kanallarına verdiği röportajlarda "kıyafetlerini ve kendisini çok seviyorum" diye vurguladığı Atıl Kutoğlu için yaptı. Ve "Türk şalvarlı tulumuyla New York partilerinde sükse yapacağını" ekledi.

Koleksiyonu hazırlarken, Mozart'ın Osmanlı Sarayında geçen "Saraydan Kız Kaçırma" operasından ilham aldığını belirten Kutoğlu, "Türkiye'nin bu işin en iyisini yaptığını tüm dünyaya göstermek istedim" dedi.
Abd'nin en yüksek tirajlı gazetelerinden New York Daily News, Atıl Kutoğlu defilesini kapak sayfasında manşetten verdi. Süper model Karolina Kurkova'nın üzerinde Atıl Kutoğlu imzalı turkuaz şeritlerden oluşan muhteşem bir kıyafetin olduğu resmi solda boydan boya kullanan gazete, topmodelin New York'tan sadece Kutoğlu defilesinde görev aldığını duyurdu.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 690
favori
like
share
DİDEM Tarih: 09.03.2006 16:45
ben spor ve sade modelleri tercih ederim, teşekkürler.
casper Tarih: 05.03.2006 11:19
teşekkürler canım
eBRuLy Tarih: 26.02.2006 17:54
osmanli motifleri cok güzel, ama biz giyebilir miyiz bilemicem..

cok tesekkürler fadikcim :70: