Fransa Milli Takımı oyuncularından Zinedine Zidane, takımlarının, 2006 Dünya Kupası'nı alabilecek güçte olduğunu söyledi.

Ünlü futbolcu, Fransız spor gazetesi L-Equipe'e yaptığı açıklamada, Dünya Kupası'nın sadece önemli bir objeden ibaret olmadığını belirterek, ''Dünya Kupası futbolun en mükemmel objesi. Almanya'ya giderek o kupayı alacağız'' dedi.
Dünya Kupası'nı sadece zevk için istemediklerini vurgulayan Zidane, ''Şu an 33 yaşındayım. Almanya'da finaller sırasında 34'ümde olacağım. Bu kupayı 1998'de kazandık 2002'de Brezilya'ya kaptırdık. Şimdi bu kupayı geri almak zorundayız. Çok güzel arkadaşlıkların olduğu iyi bir takımımız var. Yeterince iyi oynadığımız takdirde, Brezilya dışında, bizi korkutacak bir takım düşünemiyorum. Çünkü onlar diğerlerine korku salan tek takım ve bu her zaman böyle oldu'' diye konuştu.

Son birkaç haftadır performansının iyi olduğunu anlatan tecrübeli oyuncu, ilk 6 haftanın sakatlığı nedeniyle kendisi için zor geçtiğini ve takımı Real Madrid'in ligde kötü sonuçlar aldığını kaydederek, ''Oyuncunun performansı, sık sık takımın aldığı sonuçlardan etkilenir. Şimdi daha iyi sonuçlar alıyoruz ve oyunumuzun kalitesi daha iyi'' dedi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 382
favori
like
share
puslukurt Tarih: 27.02.2006 18:02
Brezilya bence gine 1 numara olur dünya futbolunda.