Gerçek olamayacak kadar iyi görünmekte olan bir sav! 1990larda piyasaya çıktıkları günden beri birçok kadın bu kremlere ümit bağlamış ve para harcamaya başlamıştır. Üreticiler, kafein, retinoidler, A vitamini ve hidroksi asitlerin deriyi sıkılaştırıp, gerginlik verip nemlendirdiklerini ve hızla görünür biçimde selüliti düzelttiğini savunmaktadırlar.

Ancak dermatologlar topikal uygulama olan kremin etkili olamayacağını çünkü hedef hücrelerin derinin altında kremin nüfuz edemeyeceği bir yerde olduğunu söylemektedirler. Ancak bu kremler deriyi nemlendirerek herhangi bir nemlendirici gibi şişkinleşmesine ve daha düz görünmesine neden olabilirler. Ancak geçici olarak! Bütün bunların dışında eğer kafeinin böyle özellikleri olsaydı hergün sabah kahvenizi bacaklarınıza sürmek daha kolay olmaz mıydı?

Bu soruyu yanıtlayabilmek için Amerikan Good Housekeeping® Dergisi bir araştırma yapmış ve kendi çalışanlarına 15 günde gelişme görüleceğini iddia eden 4 kremden birini kullandırmıştır. Her kadına üzerinde etiket bulunmayan 2 şişe verilmiş; bunlardan birinde bir selülit kremi bulunurken diğerinde ise bildik nemlendirici krem bulunmakta idi.

Dr. David Bank, hem bu araştırmanın başlangıcında ve hem de sonunda kadınların baldırlarının hem çapını ölçerek hem de tıp tarafından kullanılan sisteme dayanarak selülitlerinin görsel değerlendirmesini yapmıştır.

Bu çalışmaların sonuçları:

Yves Saint Laurent Absolus Contours Body Slimming Creme-Gel®; Olumlu sonuç: 0; Değerlendirme: gerçek anlamda yağlı, her ne kadar nemlendirse de emilmesi dakikalar almakta
Biotherm Celuli-Zone®; Olumlu sonuç: 1; Değerlendirme: deneğin baldırı 2cm incelmiştir, ancak selülitinin görünümü aynı idi. Dr. Bank bilimsel olarak anlamlı bir değişiklik olmadığını bildirmektedir.
Guinot Contouring Complex®; Olumlu sonuç: 0; Değerlendirme: sürmesi zevkli ama etkisi yok
Dior Svelte Perfec®; Olumlu sonuç: 1; Değerlendirme: deneklerden biri derinin daha düz göründüğünü söylemiştir. Ancak Dr. Bank bu konuda şüphelidir.

Cellasene® hikayesi
Her birkaç yılda bir piyasaya yeni bir hap çıkmakta ve selüliti yok ettiğini iddia etmektedir. Son yılların ürünü de Cellasene®dir. Cellasene®i üreten firma kan dolaşımını artırdığını ve selülit nedeni olan sıvı tutulmasını giderdiğini, şişliği azalttığını savunmaktadır.

Her ne kadar bu hapı önerildiği miktarda almak sorun yaratmazsa da aşırı dozu tehlikeli olabilir. Cellasene®, yüksek oranda iyot içermektedir ve bu da tiroid bezinin çalışmasını durdurabilir. Bu ürünle ilgili herhangi bir çalışma olmadığı için Cellasene® kullanan 3 kadına tecrübeleri sorulmuştur. Kadınlardan ikisi hiçbir fark görmediklerini ve bir daha kesinlikle bu ürüne para harcamayacaklarını bildirmişlerdir.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1221
favori
like
share
FadiK Tarih: 11.03.2006 11:09
tesekkürler ececim
hallavye Tarih: 09.03.2006 14:42
Selülit kremlerinin işe yarayacakalrını hiç sanmıyordum bende
DİDEM Tarih: 08.03.2006 20:58
zannetmiyorum selüliitten kurtulmak için bol yürüyüş yapmak
su içmek gerek , teşekkürler.
casper Tarih: 01.03.2006 17:45
bende zaten yararlı olduklarını zannetmiyordum.
Aydınlndık teşekkürler
eBRuLy Tarih: 01.03.2006 13:10
evet bende kullanmistim yaramiyor
missx Tarih: 01.03.2006 12:35
işte hep bunu merak etmişimdir acaba gerçekten işe yarıyormu selülit kremleri..
demekki yaramıyormuş..sağol ececim çok iyi oldu bu konuda bizleri bilgilendirmen