Enerjiyi kucaklayın!

Kendinizi sürekli yorgun hissetmeye mi başladınız? Elinizi kolunuzu kaldıracak haliniz yok. Eve yorgun argın geldiniz ve kendinizi koltuğa bırakıverdiniz. Oysa ki evde geçirdiğiniz vaktin daha verimli geçmesini istiyorsunuz. O halde devam eden satırları dikkatlice okuyun!

Yediklerimiz...

Uzmanlara göre yediklerimiz, sağlığımız ve enerjimiz üzerinde en önemli etken. Vücudunuzu enerji ile doldurmak için; gün içinde 1 kaşık fıstık ezmesi veya yağı, bir fincan yeşil çay, bir kase yoğurt ve bir porsiyon sebze veya meyve yemenizi tavsiye ederiz.

Banyomuz...

Doğal banyo ısısı (36,5°C), sıkıntı ve uykusuzluğu azaltırken, biraz daha sıcak bir banyo ısısı (38°C) kaslarımızın gevşemesine, kan dolaşımımızın düzenlenmesine ve terlemeyle beraber cildimizin rahatlamasına yardımcı oluyor.

Uykumuz...

Uzmanlar, 8 saat uykunun gerekli olduğu konusunda hemfikirler. Ortak noktada buluştukları bir başka konu da gün arasında yarım saat kestirmenin odaklanma gücünü artırdığıyla ilgili...

Hareketimiz...

Egzersiz, enerjimizin artmasını sağlar, negatif düşüncelerden arınmamızı ve pozitif bir bakış açısı yakalamamıza yardımcı olur. Kendimizi daha iyi hissettikçe günlük yaşamda aktif olmamız için gerekli gücü de elde ederiz.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 386
favori
like
share
FadiK Tarih: 11.03.2006 11:01
tesekkürler ececim
DİDEM Tarih: 06.03.2006 22:56
başlayabilsem gerisi gelir, teşekkürler.
SU-PERISI Tarih: 06.03.2006 10:40
paylaşımın için teşekkürler
eBRuLy Tarih: 05.03.2006 16:48
bunlari uygularsak gercektende kendimizi okadar yorgun hisstemeyiz :70: