Söze hemen, "aman sakın yanlış anlamayın!" diyerek başlayalım. Çünkü "yiyerek güzelleşin", dilediğinizi yiyin ve bu şekilde güzelleşin anlamına gelmiyor. Bu yazıda; sizi "içten ve dıştan" güzelleştirecek ve özellikle çiğ olarak tüketmenizi önerdiğimiz bazı besinlerden bahsedeceğiz.Papaya: İçeriğindeki doğal enzim ve amino asit sayesinde beyindeki mutluluk hormonunu artırır.

Hindistan cevizi: Lauric asit adında, nadir bulunan bir madde içerir. Bu madde, vücudun bulaşıcı hastalıklara ve virüslere karşı direncini artırır.


Keten tohumu: Yüksek oranda çoklu doymamış yağ asitleri, düşük oranda doymuş yağ asiti, yüksek oranda lifle birlikte bol miktarda potasyum, magnezyum, demir, bakır, çinko ve çeşitli vitaminler içerir. Kanserden, kabızlığa, öksürük ve ses kısıklığından, sedef hastalığına kadar çok geniş bir etki alanı bulunmaktadır.


Roka: C vitamini miktari oldukça yüksek olup, 100 gramında yaklaşık 150 mg bulunur. Roka yaprakları daha çok sonbahar ve kış aylarında salata olarak kullanılır. İştah açıcı, uyarıcı, kuvvet verici ve öksürük kesici özelliği vardır. Tohumları da aynı etkileri gösterir. Afrodizyak özelliği vardır.


Salatalık: Kanı temizler, karaciğeri ve böbrekleri çalıştırarak, idrarla birlikte vücuttaki üre asidi ve ürat tuzlarını eritip dışarı atılmasını sağlar. İçeriğindeki kükürt, kanı temizler, ciltteki ter bezlerini çalıştırır, bol vitamin ve madeni madde vererek cildin taze ve pürüzsüz olmasına yardım eder.


Zeytin: Safrayı artırıp, karaciğeri çalıştırır. Karaciğer ağrılarını keser. Yaprakları ve kabukları, yüksek tansiyonu ve kandaki şeker miktarını düşürür.


Turp: Bol C vitamini, iyot ve kükürt içerir. Karaciğeri ve mideyi çalıştırır, böbreklerdeki kum ve taşı döker, cildi güzelleştirir. Uzmanlar, turpun bağırsakları dezenfekte ettiğini, akşam yenilen turp veya içilen bir bardak turp suyunun çok iyi uyku verdiğini söylüyor.


Bu besinler, içedikleri silikon ve sülfür ile, herbiri iyi birer enerji kaynağıdır, aynı zamanda vücudu arındırarak, cilt ve saç güzelliğine katkıda bulunma yeteneğine sahiptirler.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 444
favori
like
share
FadiK Tarih: 11.03.2006 11:06
tesekkürler ececim
selene Tarih: 07.03.2006 12:33
teşekkürler ece
casper Tarih: 07.03.2006 10:58
Paylaşımın için teşekkürler
DİDEM Tarih: 06.03.2006 23:26
ben zaten çoğunu yiyorum teşekkürler.
SU-PERISI Tarih: 06.03.2006 10:39
bunları günlük hayatım da çok tüketiyorum :70:
eBRuLy Tarih: 05.03.2006 16:50
ozaman bunlari yiyelim güzelleselim :78: