Kozmetikte Doğaya Dönüş
Tabiat ana, her konuda olduğu gibi cilt güzelliğimiz için de son derece cömert davranıyor. Dikkatinizi çekmiştir, artık eczanelerde ve kozmetik markette en fazla doğal içerikli ürünlere yer veriliyor. Raflar; aloe vera, üzüm tohumu yağı, C Vitamini içeren ürünlerle dolu... Bunun sonucu olarak da satılan ürünlerin çoğu doğal olanlar. Ancak doğal ürünlerin bir dezavantajı var, o da sentetik içerikli ürünlerden bir miktar pahalı olması.

Yaşamınız boyu dış dünyaya sergilediğiniz, sizi hava koşullarına karşı koruyan kollayan cildiniz için en iyisini istemeli ve ona göre ürün tercihinizi yapmalısınız. Çünkü fiyatı uygun diye satın alacağınız ürünlerden birçoğunun cilt güzelliğinizi korumaya katkısı olmayacağını, hatta tehlikeye atabileceğini unutmamalısınız.Yeşil Çay

Yeşil Çay, Çin'de yaklaşık 5000 yıldır, baş ağrısından açık yaraya kadar pek çok rahatsızlığın tedavisinde kullanılmaktadır. Günümüzde hala gizemini koruyan bu bitkinin iyi gelmediği bir şey neredeyse yok gibi...

İçeriğindeki zengin antioksidan sayesinde cildin gençliğini korumasına yardımcı olan yeşil çay, kırışık önlemede hatta azaltmada E Vitamininden kat kat daha etkili. Tüm bu avantajlarından yararlanmak için yeşil çay katkılı ürünleri tercih edebilir, hatta günde birkaç fincan yeşil çay içerek bu etkiyi artırabilirsiniz.

Çay Ağacı Yağı

Çay Ağacı Yağı, yüzyıllar önce Avustralya'da yaşayan yerli halk Aborjinler tarafından keşfedilmiş. İçeriğindeki etkin maddeler sayesinde zararlı bakteriler ve mantarla savaşmaya yardım eder. Bu içerik akne oluşumuna da engel olur. Kısacası her tülü yaranın iyileşmesinde son derece efektiftir.

Üzüm Tohumu Çekirdeği

Kozmetik üreticilerinin Üzüm Tohumu Çekirdeği'ni kullanmalarının nedeni içeriğindeki zengin E-C-D Vitaminleri ve Beta-Karoten'dir. Üzüm Tohumu Çekirdeği ayrıca; linoleic asit, oleic asit, palmitic asit, stearic asit ve palmit oleic asit içerir ki bu etkin maddeler göz çevresi kırışıklarını, cilt gevşemesini önlemede çok başarılıdır ve yağlı ciltler için ideal bir nemlendiricidir.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 440
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 08.04.2006 13:25
teşekkürler ece yararlı bilgilerin için
hOney Tarih: 07.04.2006 16:11
Te$ekkürLer
casper Tarih: 28.02.2006 20:53
Paylaşımın için tşkler
selene Tarih: 28.02.2006 14:14
paylaşım için teşekkürler ece
missx Tarih: 28.02.2006 12:21
sağol ececim
eBRuLy Tarih: 28.02.2006 12:05
cok tesekkürler ece
Serendipity Tarih: 28.02.2006 10:49
bence cilde en iyi gelen yüzündeki gülümsemedir

paylaşım için teşekkürler