Gözde Kanlanma - Göz Kanlanması Nedenleri - Göz Kanlanmasının Sebepleri - Bitkisel Göz Kanlanması Tedavisi - Konjoktivit Nedenleri - Göz Maskeleri - Gözde Kanlanmaya Bitkisel Maskeler


Konjoktiva isimli tabakanın genişlemesine bağlı olarak çok sıklıkla rastlanmasa dahi konjoktiva tabakasının bu genişlemeye bağlı olarak çatlama olur.İşte bu çatlama sonucu göz kanlaması denen durum gerçekleşir.Göz kanlanması bazen tek gözde olabildiği gibi bazende her iki gözdede kanlanma görüldüğü olabiliyor.

Göz kanlanması nedenleri

Göz kanlanmasına sebep olan çok çeşitli faktörler bulunmaktadır.Yukarıda belirtilen konjoktiva tabakasına karşı herhangi bir iltihap yada tahrişe bağlı olarak göz kanlanması görülebilir.Bunun dışında alerjik reaksiyonlar,gözün iltihaplanması,göz kuruluğu,göz tansiyonu,zararlı güneş ışınları,bazı hastalıkların belirtisi olarakta göz kanlanması sıkça görülen durumdur.

Göz kanlanması bitkisel çözüm:

Göz kanlanması sorunun ciddiye alınması gereken sorundur.Uzun süreli göz kanlanması problei yaşıyorsanız mutlaka doktor kontrolü gereklidir.Ardından bitkisel çözümleri denemek sizin sağlığınız açısından daha yararlı olacaktır.

-1 tatlı kaşığı toz şeker ve 2 diş sarımsak uygun bir kap içerisinde iyi ezildikten sonra yapılan karışım temiz bez yardımıyla göze uygulanır.

-1 çay kaşığı nohut ve 1 çay kaşığı üzerlik tohumu kap içerisinde iyice ezilir.Toz haline getirilen karışıma yumurta ilave edilerek merhem kıvamına gelmesi sağlanır.Karışım alın bölgesine konur.

-Birer tutam papatya, ebegümeci, mavi kantaron ve kırmızı gül bir kaba konularak, üzerine yeteri kadar su ilave edilerek kaynatılır. Soğuduktan sonra gözlere yavaş yavaş sürmek suretiyle uygulanır.


alıntı

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 7263
favori
like
share
BiR-DOST Tarih: 31.08.2011 17:38
kanlanmış göze ne yapılır - göz kanlanmasının bitkilerle önlenmesiGünlük bakım yaparmış gibi, gözünüze papatya veya zeytinyağı, tabi sizin için hangisi uygunsa damlatın. Şifasını göreceksiniz.

Buna ilaveten birer tutam papatya, ebegümeci, mavikantaron ve kırmızı gül bir kaba koyulur, üzerine yeterli miktarda su ilave edilerek kaynatılır.

Soğuduktan sonra da gözlere yavaş yavaş sürmek suretiyle uygulanır.

Demlenmiş çaya batırılan gazlı bez ile kompres yapılır.


alıntı
nuri deniz Tarih: 21.05.2010 15:19
Sayın bir dost hanımefendi1 tatlı kaşığı toz şeker ve 2 diş sarımsak uygun bir kap içerisinde iyi ezildikten sonra yapılan karışım temiz bez yardımıyla göze uygulanır.)
Bu karışım benim bildiğim gözdeki arpacık için iyi gelir....emeğiniz için teşekkürler....