Asil Nadir İlköğretim Okulu Hakkında - Asil Nadir İlköğretim Okulu Tanıtım - Asil Nadir İlköğretim Okulu Resimleri - Asil Nadir İlköğretim Okulu İletişimAsil Nadir İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz; adını Kıbrıslı İş adamı Asil Nadir’den almıştır. Okulumuz 1989 yılında eğitim öğretim faaliyetine başlamıştır. Daha sonraki yıllarda öğrenci sayısının artması ve mevcut binanın yetmemesi dolayısıyla okulumuza ek bina yapılması gereği ortaya çıkmıştır. Okulumuzun ek binası yapımına 19.10.2004 tarihinde başlanmış, eğitim ve öğretime 12 Eylül 2005 tarihinde açılmıştır.

Asil Nadir İlköğretim Okulu, Okul Müdürü Coşkun AKTAŞ liderliğinde TKY felsefesini benimsemiş çağdaş, demokratik, laik, Atatürk İlke ve İnkılâpları doğrultusunda eğitim ve öğretime devam etmektedir.

Okulumuzda iki Öğretmen Odası günümüz teknolojik koşullarına uygun olarak düzenlenmiş12 derslik, bir Anasınıfı, gerekli araç ve gereçle donatılmış bir Bilgi Teknolojileri Sınıfı, bir Fen Laboratuarı, bir Kütüphane, bir Kantin ve Çok Amaçlı Salon bulunmaktadır.

Okulumuzun ihtiyaçları kantin geliri ve hayır sever velilerimizin katkıları ile giderilmektedir. Okul veli işbirliği sayesinde hayır sever velilerimizin katkılarıyla okulumuza çok modern bir fen laboratuarı, zengin kaynaklara sahip Kütüphane ve Anasınıfı kazandırılmıştır. Okulumuzun teknolojik altyapısı koyduğumuz hedefler doğrultusunda her geçen gün yenilenmektedir. Okulumuzda 1 adet baskı makinesi, 1 adet fotokopi makinesi, 3 adet tepegöz, 1 adet video, 1 adet VCD oynatıcı, yedi dersliğimizde bilgisayar ve projeksiyon cihazı, bunların haricinde çok amaçlı salon ve bilişim teknoloji sınıfımızda projeksiyon cihazı bulunmaktadır. Okul veli işbirliği ile okulumuza kazandırılan kaynaklarla okulumuzdaki eğitimin kalitesi sürekli artmakta öğrencilerimiz akademik başarılarının yanı sıra, sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da önemli başarılar kazanmaktadır.

Okulumuzda İdare, Öğretmen, veli ve öğrenci arasında gerçekleştirilen olumlu iletişim ve eğitim kadromuzun yapmış olduğu öz verili çalışmaları sonucunda öğrencilerimiz sosyal ve sportif faaliyetlerin yanı sıra merkezi sınavlarda göstermiş oldukları başarılarla okulumuzun gurur kaynağı olmaktadırlar

Okulumuzda planlı bir şekilde yürütülen çalışmalar neticesinde 2006-2007 öğretim yılında yılın da okulumuza Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Beyaz Bayrak verilmiştir. Ayrıca okulumuzda yürütülen Hijyen ve Sanitasyon çalışmaları neticesinde CSS 23002 Clen School Standart kalite belgesi almıştır.

Vizyonumuz
Asil Nadir İlköğretim Okulu tüm öğrencilerini yüksek etik, sosyal ve akademik standartlara sahip, sürekli ve etkin öğrenen, ulusal ve uluslar arası toplumların değerli bireyleri olarak yetiştirmeyi ve tüm dünyada örnek alınacak bir eğitim kurumu olmayı vizyon olarak benimsemiştir.

Eğitim anlayışımız sadece bilgi vermek değildir, öğrenci merkezli demokratik ve etkin bir okul anlayışını benimseterek öğrenmeyi öğretmektir.

Misyonumuz
Milli Eğitimin temel amaç, Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda evrensel düşünen olayları neden - sonuç ilişkisi içinde sorgulayan kendini ve çevresini tanıyan, yapıcı, yaratıcı, üretken, girişimci bireyler yetiştirmek.

Bütün öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak 21. Yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler ile donanmış, araştırmacı bireyler yetiştirmek.

Bina Bilgileri

Müdür Yardımcısı 2
Şube Sayısı 23
Öğretmen 33
Öğrenci Sayısı 658
Memur 2
Derslik Sayısı 11
Yardımcı Hizmetli -
Bilgisayar Laboratuarı Sayısı 1
Kütüphane 1
Fen Laboratuarı 1
Konferans Salonu 1
Spor Salonu -


Asil Nadir İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

İlçesi : Balçova
Okulun Adı : Asil Nadir İlköğretim Okulu
Okul Adresi : Kestane sk. No:1 Balçova
Telefon Numaraları : 0 (232) 2591114
Faks Numaraları : 0 (232) 2781414
E-mail Adresi : [email]asilnadir.balcova.mem@hotmail.com[/email]
Okulun Web Adresi: [url]balcovaasilnadir.meb.k12.tr[/url]
Okulun İlçe ve İl merkezine uzaklığı : Merkez
Metropol İçi / Dışı : İçi
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu :
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı yok.


Asil Nadir İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - [url]www.meb.gov.tr[/url]

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1657
favori
like
share