Lütfen Dikkat Buradaki ayarlarin En iyilerini toplayarak olusturdugum xpspeed.exe dosyasini download edip kurunuz ve Masa üstündeki simgeye tiklayarak calistiriniz , gelen uyari yazisina Evet deyiniz ve PC nizi kapatip tekrar aciniz böylece windowsunuzu hizlandiracak bircok ayari otomatik yapmis olacaksiniz.Yuk arıdaki Linkten Download Edebilirsiniz

xpspeed v1.d (11.02.2005)31.Disk temizleme kendi kendine calismasin

30.IRQ8Priority anahtari eklenerek degeri 1 yapildi
29.Menü acilis kisitlama degeri düsürüldü
28.Pc yi kapatirken sonlanmayan uygulamalar otomatik sonlanacak
27.QoS Bandwidth Limit kaldirilarak %20 Hizli internet (Xp pro icin)
26.Internet explorer hizli acilsin (Schedule Task anahtari otomatik silinsin)
25.Taskbardaki Gruplama kaldirilarak eskisi gibi tüm acik dosyalar görülebilecek
24.NTSF dosya sistemi kullaniminda performans artisi
23.DisablePagin gExecutive;=dwo rd:00000001
22.Büyük System Cache i aktif etmis olacaksiniz
21.DLL leri Hafizadan bosaltmak aktiflestirilec ek."AlwaysUnloa dDll"="1"
20."WaitToKillS erviceTimeout"= "100" "SystemStartOpt ions"="FASTDETE CT"
19."AutoEndTask s"="1"
18."WaitToKillA ppTimeout"="2"
17.Son Acilan dokumanlar birdaha gösterilmeyecek
16.Aynı sunucundan ikiden fazla download yapabileceksini z
15.int. Explorer Hatalari Microsoft`a göndermesin.
14.Casus Alexa anahtari otomatik silinsin
13.IoPageLockLi mit koymak
12.Klasik Arama yi tekrar aktiflestirmek "Use Search Asst"="no"
11.HDD cache optimum yapilacak
10.Sistem cekirdek Tasmalarini engellenecek


9.IEwatson durdurulacak "IEWatsonEnable d"=dword:000000 00
8."BootOptimize Function" "Enable"="Y "
7."EnablePrefet cher"=dword:000 00003
6."SecondLevelD ataCache"=dword :00000200
5."EnableUDMA66 "=dword:0000000 1
4."EnableBalloo nTips"=dword:00 000000
3."RegDone"="1"
2.Olasi mavi ekranda otomatik yeniden baslayacak "AutoReboot"=dw ord:00000001
1.Advanced File System Security aktif hale gelmis olacak
Bu üstteki ayarlar birkaci haric sistemi hizlandirip ,performansi artirmak icindir.

Fakat Tam bir performans icin alttaki ayarlari da el ile Mutlaka yapmaniz gerekir.Elle yapmaniz gereken ayarlar:
1a.En iyi Performans:

My computer i sag click leyin-properties-Advanced-Performance-Settings- Adjust for best performance i click leyip ok diyerek pencereleri kapatin.1b.Acilisi hizlandiralim:

Start / Run / Msconfig yazip Ok diyelim System Configuration Utility acilacaktir.Bur adan En sagdaki Startup u secelim ve ctfmon disindaki bütün tikleri kaldiralim. (Not:windows acilisiyla beraber mutlaka aktif hale gecmesini istediginiz Programlar varsa örn. Antivirüs programlari gibi, bunlara ait tikleri kaldirmayin) Fakat ben ctfmon disindaki tüm tikleri kaldiriyorum.1c.Sadece Xp niz varsa acilisi hizlandirin. new

Bilgisayarinda Sadece Xp kurulu olan arkadaslar yapsin (Bilgisayarinda 2 isletim sisitemi kurulu olanlar bu ayari es gecsinler) My Computers i sag clickleyip properties deyin Advanced sekmesi altinda Startup und Recovery basligi var oradaki Settings a clickleyin ve sol taraftaki kutucuklarda gördügünüz tüm tikleri kaldirin.2.Prefetch'i Silin Hızlanın:
İlk defa Windows XP'de gördüğümuz "Prefetch" yeni ve kullanışlı bir teknik olarak karşımıza çıkıyor. Fakat bazen Windows XP'yi kullandığımızda "Prefetch"i n kullanılmayan linklerle dolduğunu görürüz ve bu da bilgisayarı yavaşlatır. Size önerim "Prefetch" klasörünü ayda bir kez silmeniz, bunun için "c:\windows\pre fetch" adresinden "Prefetch" klasörünün içinde ne varsa silin ve bilgisayarı yeniden başlatın. Bilgisayarınız bir nebze olsun hızlanacaktır.3.ZIP-Fonksiyonunu kapatin:

Start/Run (regsvr32 /u zipfldr.dll yaz ve enterla) geri getirmek icin: regsvr32 zipfldr.dll yazman ve OK demen yeterli4.Baslangici Hizlandirin:

My Computer i cift tiklayin/Tools/Folder Options/View/Automatically search for Network Folders and Printers teki tik i kaldirin.5.Hibernate i dektiv yapin :

Start/Settings/Control Panel/Performance and Meintenance/Power Options/Hibernate/Enable Hibernate nin tikini kaldirin.6. Messengeri kaldirin :

Start/Run/RunDll32 advpack.dll,Lau nchINFSection %windir%\INF\ms msgs.inf,BLC.Re move7.Kilitlenme sonrasi otomatik restart :

My Computer i sag click leyip Advanced i secin ve oradanda Startup and Recovery basligi altindaki setting e click leyin , Sonrasinda System Failure altindaki Automatically Restart i tikleyin.8.Casus Alexa yi durdurun :

Start --> Run--> Regedit -->
HKEY_LOKAL_MACH INE\Software\Mi crosoft\Interne t Explorer\Extens ions\

c95fe080-8f5d-112d-a20b-00aa003c157a
Anahtarini silin ki Bilgilerinizi Microsofta göndermesin.9.Otomatik Update leri engelleyin :

My Computer i sag click leyip Properties oradan da Automatic updates i secip Turn off Automatic Updates i clickleyin.10. Otomatik hata bildirimlerini Engelleyin:

My Computer i sag click leyip Properties oradan da Advanced i secin dipte Error Reportingi göreceksiniz onu click leyip Disable Error Reporting i secip ok deyin.11.Disk Temizleme'nin kendi kendine çalışmasına son:

"HKEY_LOCAL_MAC HINE\SOFTWARE\M icrosoft\Window s\CurrentVersio n\Explorer\MyCo mputer\cleanupp ath" anahtarı altında bulunan "(Varsayıla n)" öğesine iki kere tıklayın. Dize Düzenle penceresindeki Değer Verisi satırında bulunan "%SystemRoot%\s ystem32\cleanmg r.exe /D %c" değerini silin. Yaptığınız değişikliği Tamam düğmesine tıklayarak onayladığınız andan itibaren program bir daha sizi rahatsız etmeyecektir.12.İstenmeyen XP bileşenlerini kaldırmak:
Windows XP'nin kullanışlı donatılara sahip olması güzel bir ayrıcalıktır. Ancak kullanıcının işletim sisteminin kurulumu esnasında hangilerinin yüklenmeyeceğin e karar verebilmesi çok daha güzel olurdu.

İPUCU: Kurulum esnasında standart olarak yüklenen araçları sonradan silme şansına sahipsiniz. Bunun için ilk olarak "C:\WINDOWS\INF " klasörünü açın. Şayet söz konusu klasörü gezgin penceresinde göremiyorsanız, Araçlar/Klasör Seçenekleri komutunu çalıştırın ve Görünüm kartı üzerinde bulunan "Gizli dosya ve klasörleri göster" seçeneğini etkinleştirin. Bu klasör içerisinde bulunan "SYSOC.INF" dosyasını bir metin editörü yardımıyla açın ve her satırdaki "hide" sözcüğünü sildikten sonra dosyayı tekrar kaydedin. Daha sonra Başlat/Denetim Masası/Program Ekle/Kaldır penceresindeki Windows Bileşenlerini Ekle/Kaldır düğmesine tıklayarak istediğiniz bileşenleri rahatlıkla kaldırabilirsin iz.13.Windows XP'yi Hızdan Uçurun :
Windows XP'nin yavaş çalıştığını düşünüyor ve hızlandırmak istiyor olabilirsiniz, işte size ilaç olacak bir ayar. Regedit'e girip "HKEY_LOCAL_MAC HINE\SYSTEM\Cur rentControlSet\ Control\Priorit yControl" anahtarına gidin, burada sağ tıklayıp "new > DWORD value" deyin isim olarak ta "IRQ8Priori ty" deyin ve değerini "1" yapın.14.Ekle/Kaldır Listesinden silinmeyen program isimlerinin silinmesi:

Bazen yanlışlıkla proramı bilgisayarınızd an silmek için programın klasörünü silersiniz. Bu durumda Denetim Masası / Program Ekle-Kaldır da o programı kaldırmaya çalıştığınızda kalkmaz. Bunun için tweakui yardımcı programı kullanabilirsin iz. Yoksa Başlat/Çalıştır/Regedit i çalıştırın
(Çalıştır'ı klavyeden çalıştırmak için win tuşu ile R tuşuna basın.)
1- HKEY_LOCAL_MACH INE 'i yanındaki + yı tıklayın açılan listeden
2- Software 'i açın, aynı şekilde takip edin
3- Microsoft 'u açın
4- Windows 'u açın
5- CurrentVersion 'u açın
6- Uninstall' ı açın
(Bilgisayarım \HKEY_LOCAL_MAC HINE\ Software\ Microsoft\ Windows\ CurrentVersion\ Uninstall)
Burada Program-Ekle kaldır daki listeyi göreceksiniz. Listeden kaldıramadıklar ınızı DEL tuşuna basarak s

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2859
favori
like
share
svidrigailov Tarih: 26.08.2010 10:41
xpspeed linki kaybolmuş galiba.. manuel ayarları yaptım sonuç iyi yazılımıda tekrar yükleyebilirmisin.?
tostostarkan Tarih: 21.08.2010 16:07
teşekkür
handball10 Tarih: 28.08.2008 14:19
teşekkkürler denicem
enel61 Tarih: 18.03.2008 15:28
tesekkürler
mp-860 Tarih: 13.03.2008 15:59
saol babaaaaaaaaaaaaaa
efsane-eses Tarih: 29.12.2007 19:46
linge gıremıyorum yaaa
efsane-eses Tarih: 29.12.2007 19:44
eyvallah saolasın
efsane-eses Tarih: 29.12.2007 19:40
inş işe yarar
0DeJaYéS0 Tarih: 29.12.2007 12:33
Payla$ım iÇin t$k...