Wirless ağlar şu an için biraz pahalıda olsa özgürlüğü ve hızı ki hızları artık 108 mbps bir hıza çıktı çok güzel çözümler sunmaktadır. Uzun mesafe bağlantılarında harici antenlerle ve 128 bitlik şifrelemeler ile kesin güvenlik sağlamaktadır.Çalışma Mantığı.Çalışma Mantığı olarak Bilgisayarınıza usb den bağlanan yada pcı kart olarak takılan wireless kartlar clientler için merkezde ise Access pointler bulunur. Bir Access pointe birden fazla makine bağlanabilir. Access pointlerin güçlerine göre menzilleri iç mekanda 150-750 metre

Dışmekanda ise 3.5 km kadar çıkabilmektedir . Bu mesafe aşımlarında yeni bir Access point bağlayıp o Access pointi bridge (yani köprü) olarak kullanmak gerekmektedir.Güvenlik.Eğer WEP şifreleme seçilir ve 128 bitlilk Hexedicimal bir şifre girilse 26 haneli bi şifre ortaya çıkarki kırmak biraz kasar arkadaşlar. O yüzden güvenlik yönündende size rahat bir nefes aldırabilir.Yağmur Çamur Kar JEğer dış antenler vasıtasıyla iki fabrikanızı ve bazı yerleri bağladıysanız kaçınılmaz olarak bu gibi etkenler nedeniyle sıkıntı çekebilsiniz.

Benim Anlatmak istedikleri bu kadar sizlerin sorularına açığım arkadaşlar

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1488
favori
like
share
drorhan Tarih: 06.12.2006 21:04
wireless konusunda bir sorum olacaktı

ben smile adsl kampanyasından bir phlips sna6500 modem aldım.
modemin ethetnet girişi ile sorunsuz internete giriyorum.

yan komşumuz (ki kendisi aynı zamanda kuzenim olur) bizim internetten wireless olarak faydalanmak istedi. we ralink marka bir usb cihazı aldı. fakat bitişik dairelerde oturmamız (ve modemle bilgisayar arasında 5 metre bir mesafe) olmasına rağmen çok düşük sinyal seviyesi nedeniyle bağlantıyı gerçekleştiremedik.

sorun sizce modemdemi, usb cihazdamı, yoksa kaderim mi bu?
by_ufuk Tarih: 09.03.2006 01:46
Galiba kimse kullanmıyor bu bağlantıyı :5: