[URL=www.pc-telephone.com]www.pc-telephone.comİnternetin hayatımıza girdiği ilk zamanlardan bu yana, anında mesajlaşma ve haberleşme adına birçok yazılım geliştirildi ve kullanıcıların beğenisine sunuldu. Tabi ki bu yazılımlar yıllar geçtikçe kendini geliştirdi. Örneğin: İnternetin ilk ülkemize geldiği yıllarda, yolladığınız bir e-postanın alıcıya en geç 1 hafta içinde ulaşacağına dair bir mesaj alırdınız. Şu anda bunu duymak sizi güldürüyordur sanırım. Fakat hiçbir şekilde yaygın olmayan internet ve internet kullanıcılarını n yapacağı daha iyi bir şey ya da kullanacakları daha hızlı bir yöntem maalesef yoktu. Fakat dediğim gibi yıllar geçtikçe bu tür haberleşme yazılımları gelişmelerini sürdürdüler. Günümüzde ise e-postaların kullanıcılara ulaşması an meselesi halini aldı. Zamanla artan internet kullanıcısı ve bilgisayar kullanıcısını takiben IM yani anında mesajlaşma yazılımları da çoğalmaya başladılar. Bu sayede kullanıcılar çok daha hızlı bir şekilde sohbet etme imkanı buldular.

Bunlara en yaygın olarak kullanılan ICQ programını örnek gösterebiliriz. Daha öncede belirttiğim gibi, günümüzde eskiye nazaran sayısı milyonlara ulaşan internet kullanıcıları için, internette pek çok anında mesajlaşma yazılımı bulmak kolay bir hal aldı. Fakat işin birde farklı bir yönü var: internet telefonu. Bu zamana kadar kullanılan anında mesajlaşma yazılımları bu tür bir destek vermiyorlardı. Artık internet üzerinden telefon görüşmesi yapabileceğimiz yazılımlar mevcut.

Dünya elinizin altında

Hepimiz çoğu zaman telefon görüşmeleri yaparız ve bunların tümü sizinde tahmin ettiğiniz gibi doğal olarak ücretlidirler. Bundan birkaç yıl önce bir arkadaşınız size; bilgisayarınız la internete bağlanın ve daha sonra bir yazılım aracılığıyla tüm dünya üzerinden istediğiniz kişiyle sohbet edin ve bunun için bir lira bile ücret ödemeyin deseydi, sanırım sizin tarafınızdan deli muamelesi görürdü. Fakat artık bu hizmet oldukça yaygın bir şekilde kullanılıyor. Teknolojisi oldukça gelişmiş ve bir o kadar da kullanımı kolay olan bu tür yazılımlar sayesinde, süre kısıtlaması olmaksızın dilediğiniz kişiyle görüşme yapmanız mümkün. Genellikle üstün ses kalitesi sağlayan bu yazılımların en cazip tarafı ise, süre kısıtlaması olmadığı gibi lokasyon kısıtlamasının da olmaması. Bunun anlamı: dünyanın neresinde olursanız olun, her ülkeden istediğiniz herkesle görüşme yapabiliyor olmanız. Bu tür yazılımların en çekici yanları ise; uzun süren kayıtlar, değişmesi geren onlarca ayar, telefon görüşmesi yapabilmeniz için gereken birçok prosedür ve benzeri sizi bıktıracak türden işlemleri sizden istememeleri. Oldukça kolay yüklenebiliyor ve çok kısa bir süre içinde kullanıma hazır hale gelebiliyorlar. Size sadece kulaklığınızı takıp sohbet etmek kalıyor.

- PC-Telephone

İnternet üzerinden ücretsiz olarak görüşme yapmanızı sağlayacak bir başka programda PC Telephone. PC Telephone, İnternet üzerinden istediğiniz kişiyle ücretsiz sesli görüşmenize imkan sağlamasının yanı sıra, veri transferine de imkan sağlıyor. PC Telephone, yollayacağınız verileri istediğiniz zaman yollamanıza imkan sağlayacak bir yapıya sahip. İlginç özelliklerinden biri de, ses kutusu oluşturmanıza imkan sağlaması. DTMF şifresi ile, onlara bırakacağınız mesajlara ulaşabiliyorlar . Eğer isterseniz gelen veya giden aramalara sınırlama koyabiliyorsunu z. Size gelen bir numarayı aktarmanıza da imkan sağlayan program, telefon konuşması yapmanız için ses kartı zorunluluğu gerektirmiyor. Belirlediğiniz bir saatte herhangi birisini arayabiliyor, arayanı bekletebiliyor ve konferans düzenleyebiliyo rsunuz.
bilgi icin:[URL]www.pc-telephone.com

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 2965
favori
like
share
intifadaus Tarih: 04.03.2009 06:07
Arkadaşlar Bu Telefon FAturasına Yansımıyodur Değilmi..?
black_eagle31 Tarih: 09.12.2008 19:53
cok güzell cokkkk ama anlamadımmm yaw
erhanizmir Tarih: 21.11.2008 16:17
teşekkürler
banzaimitoss Tarih: 13.11.2008 23:44
teşekkürler
cotuk45 Tarih: 11.11.2008 01:29
teşekkürler ben voipraider kullanıyorum (philips voip321) internet telefonu aldım ama telefon skype ile çalışıyormuş voipraider ile çalıştırabilmemin bir yolu varmı yardım edebilirseniz sevinirim
davutkilic Tarih: 08.10.2008 15:50
paylaşımın için sağol
wisdamsteel292 Tarih: 21.06.2006 15:22
soalasın ellerine sağlık
JENER_81 Tarih: 20.06.2006 15:26
tesekkürler
gorduck Tarih: 19.06.2006 15:02
teşekkürler